18 листопада 2021, 12:18

Застосовувати зброю та техніку: Рада внесла поправки до Закону "Про Держприкордонслужбу України"

Українським прикордонникам дозволили використання вогнепальної зброї та військової техніки у разі нападу з боку нелегалів.

Застосовувати зброю та техніку: Рада внесла поправки до Закону "Про Держприкордонслужбу України"

На тлі міграційної кризи на білорусько-українському кордоні депутати Верховної Ради вирішили терміново внести зміни до Закону "Про Держприкордонслужбу України". До закону внесено поправки щодо застосування вогнепальної зброї та військової техніки проти нелегалів.

Сьогодні, 18 листопада, на засіданні Верховної Ради 271 депутат проголосував за внесення поправок до Закону "Про Держприкордонслужбу України", інформує сайт ВРУ.

Поправки дозволяють прикордонникам використовувати вогнепальну зброю проти нелегалів, якщо вони нападуть на прикордонників або візьмуть когось у заручники, або загрожуватимуть життю силовиків чи інших нелегалів.

Зброю та військову техніку можна застосовувати, якщо нелегали почнуть нападати на об'єкт, що охороняється, або спробують втекти з місця злочину.

Зброю можна застосовувати проти нелегала, який сидить за кермом машини, катера чи іншого транспорту і намагається потрапити у країну, створюючи загрозу життю прикордонника.

Прикордонникам дозволяється використовувати всі засоби захисту, включно з пальцями, наручниками, сльозогінним газом та іншим.

Можна використовувати гранати та малогабаритні вибухові пристрої.

17 листопада Україна посилила свій західний кордон бійцями Нацгвардії.

Раніше ми повідомляли, що 18 листопада на Київщині у районі селища Денисовичі представники територіальної оборони затримали чотирьох нелегалів, які намагалися прорватися до ЄС через Україну.

Нагадаємо, 17 листопада у Білорусі ухвалили рішення розпочати "терміновий ремонт" нафтопроводу "Дружба", цим Мінськ вирішив помститися Варшаві за біженців.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини