8 листопада 2021, 19:37

Порошенко продав права на "5 канал" і "Прямий" – названо нових власників

Телеканали "Прямий" і "5 канал" об'єдналися у медіахолдинг "Вільні медіа". Петро Порошенко продав права та уник порушення закону про олігархів.

Порошенко продав права на "5 канал" і "Прямий" – названо нових власників

Власниками створеного 5 листопада холдингу стали медійники, журналісти та громадські діячі. Додаткові 10% акцій холдингу відведено для участі всього трудового колективу медіа.

Як пише Telegram-канал "Український Діалог", після об'єднання трудовий колектив став найбільшим акціонером. Таким чином Петро Порошенко не зможе впливати на редакційну політику "Вільних медіа" або втручатися будь-яким іншим способом.

У заяві "5 каналу" зазначено, що "придбання було здійснено за ринковою ціною"

Нагадаємо, Петро Порошенко став власником "Прямого" у лютому після того, як дізнався про намір влади запровадити санкції проти його власника Володимира Макеєнка. За словами п'ятого президента, Банкова також збиралася закрити ЗМІ.

На думку Порошенка, спроба закриття телеканалу могла стати "червоною лінією" президента Володимира Зеленського.

Прессекретар президента Юлія Мендель спростувала загрозу свободі слова в Україні. Вона повідомила "Детектору медіа", що хоч би які матеріали поширювали телеканали, власником яких є Порошенко, вони зможуть продовжити свою роботу без тиску з боку Банкової.

Пізніше джерела "Детектор медіа" у СБУ повідомили, що проти Макеєнка не планували запроваджувати санкції.

Сам Порошенко запевняв, що не планує у майбутньому продавати "Прямий" і "5 канал" лідеру "ОПЗЖ" Віктору Медведчуку.

До речі, у червні 2019 року соратник Медведчука – Тарас Козак став новим власником каналу ZIK і створив медіахолдинг "Новини", до якого увійшли телеканали "112 Україна", NewsOne та ZIK. У 2021 році рішенням РНБО телеканали було відключено – їх викрили у фінансуванні терористами.

Автор: Анастасия Югова

Останні новини