23 квітня 2024, 15:48

Під Курганом затоплено уранові копальні – екологи прогнозують спалах онкології.

У Курганській області Росії через паводок були затоплені уранові копальні – екологи б'ють на сполох.

Під Курганом затоплено уранові копальні – екологи прогнозують спалах онкології.

Паводок у Курганській області РФ може мати серйозніші наслідки, ніж вважалося раніше. У зоні затоплення опинилися старі уранові копальні "Добровільне".

Інформацію підтвердило "Радіо Свобода", посилаючись на супутникові знімки.

Влада РФ намагається приховати масштаби катастрофи. Державний Росатом виступив із офіційною заявою про те, що вода нібито обійшла небезпечне родовище. Проте, судячи з свіжих супутникових знімків від 20 квітня, "Добровільне" перебуває під водою. Отруєні підземні води з цих копалень майже напевно потрапили у річку Тобол.

Ще до паводку екологи фіксували підтікання старих копалень. Через буріння нових свердловин сталося руйнування природного саркофагу з глини та твердих порід. І коли паводок затопив цей район, небезпечні речовини потрапили у воду.

Одна із свердловин, яка опинилася під водою, протікає останні 35 років, що добре відомо місцевим екологам і владі.

Експерти попереджають, що потрапляння солей урану через воду до організму людини призведе до внутрішнього опромінення. У регіоні найближчими роками очікується спалах онкологічних захворювань. Експерти вважають цей факт неминучим.

Зазначимо, що багато років екоактивісти та жителі Курганської області вимагали закриття "Добровільного", однак у Росатомі їхні вимоги ігнорували.

Раніше повінь паралізувала роботу Орського НПЗ, у регіоні режим НС.

Ми також писали, що у Тюменській області найсильніша повінь за 77 років.

Автор: Татьяна Шевченко

Останні новини