11 грудня 2023, 14:34

У Кадирова відповіли Кремлю на вимоги щодо грошей, нагадавши про війну з Чечнею

Влада Чечні заявляє, що отримує недостатньо грошей, незважаючи на багатомільярдні субсидії з російського бюджету.

У Кадирова відповіли Кремлю на вимоги щодо грошей, нагадавши про війну з Чечнею

Влада Чечні поскаржилася, що республіці не вистачає грошей, незважаючи на мільярдні субсидії з федерального бюджету Росії. У Кадирова стверджують, що грошей від Кремля їм недостатньо. Глава Кабінету міністрів Чеченської Республіки Муслім Хучієв заявив, нібито ситуація настільки важка, що Чечні не вистачає коштів на розвиток соціальних об'єктів і виплати зарплат бюджетникам, пише The Moscow Times.

Раніше "Коммерсант" повідомляв, що російська влада хоче змусити голів кількох російських регіонів, включно з Кадировим, особисто відповідати за бюджетний дефіцит. Якщо глави регіонів РФ не знизять витрати, їх погрожують залишити без дотацій.

Тепер надійшла відповідь від Чечні. За словами Хучієва, дефіцит бюджету пов'язаний із руйнуванням економічної бази внаслідок двох чеченських воєн. Він зазначив, що війна (вторгнення російської армії у Чечню) залишила глибокий слід в економіці республіки.

Чечня давно є одним із лідерів за обсягом одержуваних коштів із бюджету Росії. Цілком ймовірно, Кадиров натякає Кремлю, що Москва повинна платити Чечні більше грошей.

Крім того, дефіцит зберігається через демографічне зростання у регіоні, оскільки Чечня - один із найбільш швидкозростаючих регіонів РФ. Це вимагає додаткових витрат на освіту, охорону здоров'я й інші соціальні сфери.

Експерти вважають, що дефіцит бюджету у Чечні пов'язаний з кількома факторами, зокрема з наслідками війни, демографічного зростання та неефективним керуванням.

Дефіцит бюджету РФ станом на початок листопада становить 1,2 трильйона рублів. Санкції та витрати на війну сильно виснажують російський бюджет.

Раніше повідомлялося, що Кадиров збирає васалів, готуючись до Третьої чеченської війни.

Тим часом через війну діра у бюджеті Москви досягла рекордних 1,1 трлн руб.

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини