28 листопада 2023, 08:01

Кремль вибрав 8 регіонів, включно з окупованими, які будуть віддуватися за дефіцит бюджету РФ, – ЗМІ

Чотири республіки РФ і чотири окуповані регіони України "винні" у дефіциті бюджету Росії на 2024 рік.

Кремль вибрав 8 регіонів, включно з окупованими, які будуть віддуватися за дефіцит бюджету РФ, – ЗМІ

Російські ЗМІ пишуть про те, що у Кремлі вже знайшли відповідальних за те, що 2024 року у бюджеті країни буде великий дефіцит. Цапами-відбувайлами будуть Чечня, Інгушетія, Дагестан, Тива, а також окупований Донбас, Запорізька та Херсонська області.

Мінфін РФ планує додати додаткові зобов'язання до угод про субсидії для цих регіонів, пишуть журналісти кремлівського видання "Коммерсант".

Таким чином, у Кремлі хочуть скоротити розрив між доходами та витратами, а також відкликати федеральні субсидії, якщо глави цих регіонів не зможуть покрити дефіцит бюджету країни.

Глави цих регіонів зобов'язані підписати угоду на виділення грошей для соцпрограм, відмовитися від збільшення кількості бюджетників, не підвищувати держзарплати вище за рівень інфляції та підвищити ефективність усіх бюджетних установ.

Ба більше, у цих регіонах необхідно збільшити держзбір і узгодити його з Мінфіном РФ. Глави всіх цих регіонів до 18 грудня мають ознайомитися з новим документом. Після цього ухвалити рішення: відмовлятися від субсидій чи ні.

Такий пакет тягне за собою автоматичне збільшення податків. Мінфін РФ вибрав ці регіони, оскільки вони є найбільш збитковими. Після окупації України Кремль активно субсидував ці регіони так само, як і регіони Північного Кавказу у період усіх чеченських воєн. У 2020 році федеральні субсидії становили 54 % від загального доходу Тиви. На той період ця республіка стала найбільш дотаційним суб'єктом у РФ.

Глава Мінфіну РФ Силуанов ще 11 вересня заявив, що у РФ є плани щодо скорочення дефіциту бюджету на найближчі роки.

У Кремлі хочуть скоротити витрати на регіони, але водночас зберегти їх на оборонний комплекс, саме тому у Москві й вирішили перекласти відповідальність на найдотаційніші регіони РФ, включно з окупованими територіями України.

Кремль, можливо, також вибрав окуповані території та чотири неетнічні російські республіки для стримування соціального невдоволення у цих "не російських" регіонах і наявних проблемних регіонах напередодні президентських виборів у Росії 2024 року.

Раніше ми повідомляли, що у Кремлі не можуть визначитися в єдиній думці щодо цілей і завдань "СВО" в Україні.

Тим часом можливий кандидат у президенти РФ Дунцова виступає за припинення війни з Україною.


Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини