28 березня 2023, 20:52

Путін підриває авторитет Сі ядерними погрозами – Bloomberg

Плани Кремля розмістити у Білорусі ядерну зброю – це удар по авторитету лідера Китаю.

Путін підриває авторитет Сі ядерними погрозами – Bloomberg

Диктатор РФ Володимир Путін у війні проти України знову підвищив ставки, анонсував розміщення ядерної зброї на території Білорусі. Цим він підірвав авторитет лідера Китаю Сі Цзіньпіна.

Статтю про це випустило впливове видання Bloomberg.

Путін озвучив погрози за дві доби після того, як випустив спільну із Сі заяву про неприпустимість ядерної війни та розміщення цього типу озброєння на території інших країн. Він публічно порушив взяті на себе зобов'язання.

"Сі докладає величезних зусиль, щоб стати великим політичним гравцем на світовій арені... Лідер КНР відвідав Москву, де провів тривалі переговори з Путіним, за підсумком яких виголосив тост за їхню "безмежну дружбу". У спільній заяві лідерів йшлося про те, що "всі держави, які володіють ядерною зброєю, повинні утримуватися від її розміщення за кордоном". Але всього кілька днів потому Путін зрадив Сі, оголосивши про плани розмістити свою ядерну зброю у Білорусі. Уперше з моменту розпаду СРСР Москва розмістить ядерку за кордоном", - йдеться у статті.

Незалежно від того, блефує Путін чи ні, він ставить Сі у вкрай незручне становище. Диктатор РФ своєю поведінкою підриває авторитет китайського лідера як надійного посередника у конфліктах.

"Сі не підтримував відкрито, але й не критикував Путіна за війну проти України. Але одну річ він чітко заявляв протягом кількох місяців: Росія не повинна використовувати ядерну зброю у цьому конфлікті. Вчинок Путіна змушує засумніватися у тому, чи справді має Сі вплив на главу Росії", - зазначає автор.

Тим часом, на думку експертів, переговори Сі та Путіна провалилися, оскільки Китай відмовився допомогти Росії озброєнням і снарядами. Ходять наполегливі чутки, що лідер КНР покинув Москву достроково.

Раніше Китай різко відреагував на плани Путіна перекинути ядерну зброю до сусідньої Білорусі.

Крім того, політолог РФ спрогнозував, коли російський диктатор втече до КНР.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Татьяна Шевченко

Останні новини