21 січня 2022, 14:16

Туреччина готова запросити представників "Л/ДНР" на зустріч Путіна та Зеленського – Пєсков

У Путіна відреагували на законопроєкт щодо визнання "ДНР" і "ЛНР", який розглянуть наступного робочого тижня у Держдумі Росії.

Туреччина готова запросити представників "Л/ДНР" на зустріч Путіна та Зеленського – Пєсков

Прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков закликав "акуратно підходити до теми подальшого майбутнього республік Донбасу" та не посилювати напруженість.

Водночас він повідомив, що Туреччина при організації можливої зустрічі президента Росії Володимира Путіна з українським лідером Володимиром Зеленським нібито готова запросити на переговори представників терористичних "Л/ДНР". У Москві хочуть почути реакцію України на цю пропозицію.

Варто зазначити, що таким чином у Кремлі йдуть назад, адже раніше там говорили про готовність обговорювати із Зеленським виключно двосторонні відносини та виступали категорично проти підняття теми Донбасу.

"Ми чуємо заяви, які звучать з Анкари. Можна вітати будь-які зусилля щодо врегулювання ситуації в Україні. Ми також чули заяви про те, що наші турецькі колеги готові запросити представників Донбасу. Це дуже важливий елемент, і ми звернули на це увагу. Цікаво було б дізнатися у цьому контексті, чи звернули на це увагу українські опоненти та як вони до цього ставляться", – сказав на брифінгу Пєсков.

Прессекретар не став коментувати ініціативу комуністів у Думі щодо визнання "ДНР" і "ЛНР".

За його словами, зараз "ситуація настільки напружена та настільки чутлива, що дуже важливо уникати якихось кроків, які можуть спровокувати посилення цієї напруженості".

Спікер Путіна закликав російських чиновників усвідомлювати відповідальність за кроки навколо української тематики та враховувати напружену ситуацію.

Нагадаємо, заступник голови комітету Держдуми у справах СНД Віктор Водолацький назвав поспішною пропозицію КПРФ про визнання окупованих районів Донбасу та заявив, що така ініціатива може негативно позначитися на російсько-американських переговорах щодо так званих "гарантій безпеки". Водночас він заявив, що пропозиція комуністів може знайти реалізацію щодо плану "Б", якщо Захід відмовиться виконувати вимоги Кремля.

Раніше Ердоган нагадав Москві про сильну Україну та порадив задуматися про свої дії.

Повідомлялося, що Пєсков відповів на пропозицію Ердогана влаштувати зустріч Зеленського з Путіним у Туреччині.

Автор: Марина Журавлева

Останні новини