11 січня 2022, 12:20

Росія відмовляється йти з Казахстану, попри слова Токаєва про виведення військ

Як сказав президент Казахстану, основну місію ОДКБ завершено та військовий контингент незабаром буде перекинутий туди, звідки прибув.

Росія відмовляється йти з Казахстану, попри слова Токаєва про виведення військ

Казахстанський лідер Касим-Жомарт Токаєв анонсував виведення військ контингенту ОДКБ (Організація Договору про колективну безпеку) із Казахстану. За його словами, він почнеться за два дні (13 січня) та продовжиться близько 10 днів.

Токаєв наголосив, що допомога миротворців більше не потрібна, оскільки ситуація у всіх регіонах Казахстану стабільна.

Росія, яка відправила свої війська на територію сусідньої країни, не має наміру відкликати військових, незважаючи на заяву президента Казахстану.

У РФ виправдовують своє небажання йти з республіки нібито нестабільною ситуацією у регіоні. Фактів, що підтверджують цю точку зору, немає.

Проте міністр оборони Росії Сергій Шойгу заявив, що миротворчі сили ОДКБ залишать Казахстан після повної нормалізації ситуації у країні.

За його словами, контингент виконує завдання з охорони важливих військових, державних і соціально значущих об'єктів у республіці.

Раніше журналіст Денис Казанський зібрав свідчення казахстанців про те, як російські військові почали діяти після прибуття на територію Казахстану.

Нагадаємо, інтервенція російської армії на територію Казахстану безпосередньо пов'язана з великою демографічною проблемою Росії та гострим дефіцитом робочої сили. Про це заявив російський опозиціонер Альфред Кох.

Останні новини