17 грудня 2021, 15:40

Росія вимагає від НАТО відкликати рішення щодо України

У Кремлі вимагають, щоб Блок відкликав рішення свого саміту від 2008 року про те, що Україна та Грузія стануть учасницями Альянсу.

Росія вимагає від НАТО відкликати рішення щодо України

У МЗС РФ вимагали від НАТО відкликати рішення 13-річної давності про входження України та Грузії до Північноатлантичного блоку. З цією заявою сьогодні виступив заступник голови дипвідомства Сергій Рябков, повідомляє "Інтерфакс".

Він зазначив, що Москва нібито відкидає саму здатність вступу української держави до Альянсу. На думку Рябкова, поки що Захід на це не готовий піти. Таку вимогу вже поставили перед американськими колегами.

Заступник голови російського МЗС зазначив, що пропозиції РФ про зобов'язання безпеки не є ультиматумом для Заходу, однак слід поставитися до цього з усією відповідальністю.

Крім того, російський дипломат запевнив, що Кремль наполягає на відведенні військових сил НАТО на позиції 1997 року, тобто на поверненні до положення, яке існувало на період підписання Основного акта РФ – НАТО.

За словами ще одного заступника голови дипвідомства Олександра Грушка, Альянсу нібито потрібен "великий суперник" для продовження своєї діяльності. Тому нібито коаліція демонізує РФ, повідомляючи про агресивні дії Кремля.

Зазначимо, що сьогодні було викладено пропозиції РФ до НАТО та США, за якими Блок нібито зобов'язаний виключити майбутнє розширення та входження України до Альянсу.

Раніше у НАТО запевнили, що лише Київ має право вибирати, чи бажає держава стати учасницею Військової організації та лише 30 партнерів вирішуватимуть, коли Україна відповідатиме нормативам Блоку.

Нагадаємо, американський політолог Майкл Макфол запевнив, що Путін боїться не розширення НАТО, а України.

Раніше російський політтехнолог Бєлковський спрогнозував, що на відмову США від угоди щодо НАТО Кремль визнає "Л/ДНР" і введе регулярні війська.

Автор: Влад Коваленко

Останні новини