1 грудня 2021, 15:31

Путін хоче письмові гарантії, що Україну не приймуть до НАТО: заява

Путін хоче отримати від НАТО письмові гарантії, що Альянс не розширюватиметься на схід у бік РФ.

Путін хоче письмові гарантії, що Україну не приймуть до НАТО: заява

Президент РФ Володимир Путін заявив, що хоче отримати від НАТО письмові гарантії, що Альянс не буде розширюватися на Схід. Про це повідомляють інформаційні агентства з посиланням на заяву, опубліковану на сайті Кремля.

Путін заявив, що перед російськими дипломатами поставлено першочергове завдання: добитися у письмовій формі гарантій того, що НАТО не включатиме нових партнерів на Сході. Прямо Путін Україну не згадав, проте поряд із Білоруссю це єдина країна, яка підходить під заявлені Путіним критерії.

Російський президент наполягає, що Москві у письмовій формі повинні гарантувати, що НАТО не тільки не розширюватиметься на Схід, а й не розміщуватиме у небезпечних для Росії зонах загрозливу для РФ зброю.

"Виступаючи у МЗС, вже наголошував, що перед нашою дипломатією зараз стоїть першочергове завдання добиватися надання Росії надійних і довгострокових гарантій безпеки. У діалозі зі Сполученими Штатами та їх союзниками наполягатимемо на виробленні конкретних домовленостей, що виключають будь-які подальші поступи НАТО на Схід і розміщення систем зброї, які загрожують нам, у безпосередній близькості до території Росії", – заявив глава Кремля.

Російський президент наголосив, що Москва наполягає на отриманні правових та юридичних гарантій, оскільки де-факто НАТО продовжує розширення попри обіцянки не робити цього.

При цьому дедалі активніше звучать заяви про майбутнє входження до Альянсу України та Грузії.

"Особливо зазначу: нам потрібні саме правові, юридичні гарантії, оскільки західні колеги не виконали взяті на себе відповідні усні зобов'язання", – стверджує президент РФ.

Нагадаємо, генсек Альянсу запевняє, що, згідно з дорожніми картами, які були складені у НАТО, Україна має подолати корупцію в оборонному секторі. Столтенберг пояснив, що Київ розпочав деякі реформи, але цього не досить для вступу до НАТО чи отримання ПДЧ.

Раніше наголошувалося, що 9 червня президент США Джо Байден прибув із робочим візитом до Європи. Спочатку він відвідав саміт G7, потім саміт НАТО, а сьогодні й саміт США – Росія. Не виключено, що Росія спеціально наполягла на 5-годинному форматі.

До цього російський експерт Ель Мюрид вирішив прокоментувати підсумки саміту НАТО, який відбувся 14 червня. Однією з головних тем стало членство України в Організації.

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини