28 липня 2025, 13:18

Ситуація ще гірша, ніж думав Кремль: ЗМІ дізналися про "нафтовий удар" Заходу по Росії

Зниження стелі цін на нафту у 18-му пакеті санкцій може коштувати Росії до 4 трлн рублів вже до кінця року. Для путінського режиму, який фінансує війну за рахунок нафтодоларів, це болісний удар.

Ситуація ще гірша, ніж думав Кремль: ЗМІ дізналися про "нафтовий удар" Заходу по Росії

Нафта знову вдарила по грошам Кремля: 18-й пакет санкцій ЄС, прийнятий у липні, може скоротити доходи російського бюджету на приголомшливі 4 трлн рублів до кінця 2025 року, а це кожен десятий рубль у російській скарбниці.

Як передає російське "Агентство", зниження стелі цін на російську нафту Urals із $60 до $47,6 за барель, згідно з розрахунками інвесткомпанії Aigenis, за поточного курсу може обрушити нафтогазові доходи до 6,8 трлн рублів. Для порівняння: у 2024 році ці доходи становили 11,1 трлн рублів.

При цьому саме нафта є ключовим джерелом надходжень для путінської економіки. Без неї Кремлю буде важко утримувати навіть ілюзію стабільності.

Діра у бюджеті зростає

Якщо тиск збережеться, реальне падіння нафтогазових доходів може сягнути 7,5 трлн рублів. Це загрожує дефіцитом бюджету 6 трлн - майже 3% від ВВП. Вже зараз цей показник досяг 3,7трлн, і, на думку аналітиків, дно ще попереду. Щоб хоч якось замаскувати провал, влада може знизити цільову ціну Urals у розрахунках бюджету до $50 за барель і девальвувати рубль до 90-95 за долар. Але це вже не стратегія - це екстрена клаптева латка на кораблі, що тоне.

Санкції ще не всі

Експерти наголошують: якщо країни G7 запровадять вторинні санкції для покупців російської нафти, наслідки будуть ще жорсткішими. ЄС ясно дав зрозуміти: це лише початок. Глава дипломатії ЄС Кая Каллас заявила, що Європа продовжить "підвищувати ціну" за путінську війну.

Америка все ближче до ультиматуму

Поки що США тримаються осторонь, але над Кремлем нависають нові погрози. Дональд Трамп пригрозив 100%-ми тарифами на торгових партнерів Росії, якщо за 50 днів не буде досягнуто згоди щодо України. А держсекретар США Марко Рубіо відкрито заявив: "Терпіння до Путіна закінчується".

Російська економіка входить у фазу системного удушення. Санкції стають все болючішими, а нафта (головне джерело доходу) більше не рятує. Для Кремля це не просто фінансовий удар – це політична безвихідь, підкреслюють експерти.

Раніше Dialog.UA повідомляв, що Лондон перекриває Путіну доступ до нафтових мільярдів.

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини