Росію чекають серйозні проблеми з їжею та врожаєм: природа "оголосила" Кремлю війну
У Росії знову зривається врожай: погодні аномалії знищують посіви, а ціни на хліб, цукор та овочі вже повзуть нагору. Аграрії говорять про пряму загрозу дефіциту та стрибку цін.
Погана погода другий рік поспіль знищує врожай у Росії. Південні регіони РФ страждають від аномальної спеки та посухи, тоді як у центрі дощі заливають поля та гублять посіви. Вже сьогодні зібрано на 56% менше пшениці, ніж у цей час рік тому. Врожайність критично падає, якість зерна також.
Про це пише The Moscow Times.
Російські фермери втрачають до 20% пшениці на прибраних ділянках. У Ростовській області та на Кубані оголошено режими НС, у Новгородській теж. Там через перезволоження загинув урожай на сотнях гектарів. Надія на центральні регіони теж тане: дощі не припиняються, жнива зриваються.
Росію чекають важкі часи
Продукти стають основним джерелом інфляції. Винні не лише погодні аномалії, а й обвал рубля, дефіцит насіння, падіння врожайності. Центробанк РФ і аналітики не приховують: якщо тренд продовжиться, у магазинах почнеться зростання цін та нестача овочів і цукру.
Все це вдарить по кожному: від пенсіонерів до юних сімей. Дешевої картоплі вже немає, дешевого цукру теж. Взимку про сьогоднішні 70-100 рублів за кіло згадуватимуть із ностальгією.
Картопля, морква, буряк - все у дефіциті
Урожай цукрових буряків уже визнаний слабким: коренеплоди не набирають маси, цукристість падає. Картопля та морква під ударом подвійно через заборону на імпорт насіння з Європи та через гниття просто у землі. Аграрії прогнозують: якщо погода не зміниться, взимку на країну чекає новий виток "борщової інфляції", як це вже було кілька разів. Лише у першому півріччі ціни на картоплю зросли на 30%, морква - на 58%, і це ще без зимового стрибка.
Виходу немає
Через санкції та заборони імпортного насіння у Росії майже не залишилося. Надія на паралельний імпорт розбилася про нові заборони Россільгоспнагляду. У результаті у фермерів немає нормального посівного матеріалу, а погода добиває і те, що встигли посадити.
Росіяни бідніють
Аграрії вже почали тримати зерно в очікуванні зростання цін. Це створить штучний дефіцит та прискорить зростання цін ще сильніше. Москва обговорює встановлення "вилки цін", але за умов дефіциту жодні заходи регулювання не врятують від продовольчої кризи.
Раніше Dialog.UA повідомляв, що ключові зернові регіони Росії очікує на мінімальний за п'ять років урожай зерна на тлі сильної посухи.
Останні новини
Кількість жертв на кордоні Таїланду та Камбоджі збільшилася, а люди масово залишають свої будинки
09:12Вперше був атакований у 2023 році: "хороші" дрони навідалися на важливе підприємство на Тамбовщині
08:13Найжорстокіша боротьба за останні 13 років: Таїланд завдав ударів по Камбоджі за допомогою авіації
07:19