31 октября 2023, 00:03

Вибір бензинового генератора: все що потрібно знати перед покупкою

Термін "блекаут" останнім часом став популярним у засобах масової інформації.

Вибір бензинового генератора: все що потрібно знати перед покупкою

Це неконтрольований і раптовий вихід з ладу електричної мережі, який може бути спричинений атмосферними факторами (сильні грози), перевантаженням мережі або вимкненням розподільчих і передавальних ліній. Відключення електроенергії небажані для приватних користувачів і компаній. Тому не дивно, що кожен хоче захистити себе від цього, інвестуючи в аварійні бензинові генератори. Ця техніка компактна, але потужна, забезпечує автономність роботи та безпечна у використанні. Вартість експлуатації - низька. Надійність силового обладнання сприймається як щось само собою зрозуміле, але щоб мати можливість повністю на нього покластися, варто звернути увагу на певні аспекти, з огляду на технічні характеристики та інші параметри, перш ніж прийняти рішення перед покупкою.

Потужність генераторної установки: що це означає і яку вибрати?

Це надзвичайно важливий параметр. Він визначає, що зможе живити ваш генератор. Потужність має бути більшою за суму потужностей усього обладнання. Передбачається, що слід додати приблизно від 30 до 50% запасу потужності, оскільки запуск електроніки та побутової техніки споживає набагато більше енергії на початковому етапі. Наприклад, генератор у разі вимкнення світла живитиме комп'ютер, чайник і холодильник загальною потужністю близько 4 кВт. У такій ситуації слід обирати генератор потужністю не менше 8 кВт. Варто знати, що інформацію про споживану потужність і тривалу потужність електрообладнання можна знайти на паспортній табличці.

Фази і напруга: генератор однофазний чи трифазний?

Буває двох типів - однофазний, тобто бензогенератор з вихідною напругою 220В, і трифазний з вихідною напругою 380В. Але що це означає на практиці? Велика частина електронного обладнання, такого як комп'ютер, холодильник, чайник або зарядний пристрій, живиться від однофазної мережі напругою 220В. Тому, якщо ви хочете купити генератор для дому, однофазний генератор цілком підійде. Трифазні генератори вибирають для професійного застосування, наприклад, у будівництві, оскільки для багатьох видів обладнання, наприклад, вібраторів по бетону, потрібне джерело живлення 380В. Тут варто зазначити, що трифазні генератори більш універсальні, ніж однофазні. Трифазні генератори зазвичай оснащені вихідними розетками з вихідною напругою як 380В, так і 220В. Тому багато хто вирішує придбати універсальний трифазний бензиновий генератор. Однак пам'ятайте, що якщо ви хочете живити низьковольтне обладнання напругою 220В від трифазного генератора, то максимальна потужність на одній фазі (тобто в розетці 220В) становитиме приблизно 60% від максимальної потужності генератора. Якщо будь-яке обладнання має вищу споживану потужність, ніж потужність на одній фазі, пристрій не запуститься, оскільки генератор не забезпечуватиме необхідну кількість потужності, необхідну для запуску і підтримання безперервної роботи.

AVR - система стабілізації напруги

Електронне обладнання часто чутливе до стрибків напруги: надмірне перевантаження часто призводить до загоряння дротів, що зазвичай може призвести до незворотного пошкодження такого обладнання, як електроніка, комп'ютери, смартфони, ноутбуки, телевізори або ДБЖ. Пристрої, які ми використовуємо вдома або в офісі, найбільш чутливі до стрибків напруги. Купуючи генератор, варто вибрати модель, яка буде оснащена стабілізацією напруги AVR. Це дасть нам змогу уникнути постійних відмов електроприладів.

Тип пального: яке паливо в генераторі?

У більшості випадків для бензинових генераторів найкраще підходить паливо марки А92. На практиці бензин з більш високим октановим числом не несе великих переваг, при цьому його вартість відчутно вища.

Огляд найкращих моделей бензогенераторів

Пропонуємо популярні бренди бензогенераторів за співвідношенням ціна/якість, які забезпечують резервне живлення в будь-яких умовах: Konner&Sohnen, EnerSol, Scheppach, Kraft&Dele, LEX, Hyundai.

Ми сподіваємося, що наші рекомендації допоможуть вам зробити правильний вибір генератора для аварійного електропостачання вашого будинку або електронного обладнання. А правильна експлуатація та своєчасне обслуговування бензогенератора допоможуть вам найефективніше використовувати цей чудовий пристрій, істотно продовжити термін його служби.

Последние новости