Авіапалива в Європі вистачить на півтора місяці – МЕА
Через блокаду Ормузької протоки в Європі виник дефіцит авіаційного палива, а запаси швидко тануть.

Енергетична криза в Європі набирає обертів. На цей момент регіон має запаси авіаційного палива приблизно на шість тижнів.
Криза сформувалася на тлі перебоїв із поставками через конфлікт на Близькому Сході. Про це, як пише AP, заявив голова Міжнародної енергетичної агенції Фатіх Бірол. Він попередив, що є ризик скасування авіарейсів найближчим часом.
Ключовою причиною кризи стало обмеження постачання нафти та газу через Ормузьку протоку – найважливіший маршрут, через який проходить значна частина світового палива. Йдеться про постачання мільйонів барелів нафти на добу.
За оцінюванням європейських експертів, ситуація може призвести до зростання цін на паливо, електроенергію та прискорення інфляції. У разі подальшої блокади протоки окремі нафтопродукти можуть швидко вичерпуватися.
У МЕА назвали те, що відбувається, однією з найсерйозніших енергетичних кризових ситуацій за всю історію. В організації передбачають, що ця криза може бути сильним ударом міжнародної економіки.
Раніше Dialog.UA вже повідомляв, що авіаційні перевезення у європейському регіоні можуть припинитися за кілька тижнів.
Пізніше стало відомо, що Іран висловив готовність частково відкрити Ормузьку протоку.
Последние новости
“Максимально постыдно”, - офицер ЦАХАЛ Левин осудил Израиль за прием краденого украинского зерна
17:30Впервые в истории: частная ПВО Украины сбила реактивный "Шахед", летевший со скоростью 400 км/ч
16:29Стало известно, сколько в Украине пенсионеров и какие выплаты они получают, – данные Opendatabot
16:27
Z-промышленник Боглаев обвинил Кремль в отрыве от реальности и спрогнозировал РФ социальный взрыв