Зеленський відреагував на перемир'я на Близькому Сході
Зеленський позитивно оцінив перемир'я на Близькому Сході, оскільки це рятує життя, захищає інфраструктуру та відкриває можливості для дипломатії.

Володимир Зеленський позитивно відреагував на двотижневе перемир'я на Близькому Сході, оскільки припинення вогню рятує життя, зберігає інфраструктуру та створює умови для дипломатичного врегулювання конфліктів.
Володимир Зеленський у своїй заяві у мережі Х наголосив на необхідності припинення вогню, яке може позитивно вплинути на хід війни та дипломатичні переговори. Таке рішення дозволяє зберегти життя людей, уникнути руйнувань міст і сіл, а також забезпечити роботу електростанцій та іншої інфраструктури.
"Це час і необхідні умови, щоб дипломатія могла дати результат", - зазначив президент.
Зеленський звернув увагу на те, що Україна завжди виступала за припинення вогню у війні, розв'язаної РФ проти українського народу. Президент підтвердив готовність України дзеркально відповідати, якщо російська сторона припинить удари.
За словами Зеленського, міжнародні партнери, включаючи США, беруть активну участь у переговорах, а українські військові експерти продовжують роботу з підвищення безпеки у Близькосхідному регіоні. Він наголосив, що стабільність на Близькому Сході й у Затоці впливає на глобальну економіку та вартість життя у різних країнах, саме тому необхідно забезпечити безпеку, а інтереси кожного народу враховувати при формуванні повоєнних умов. Також дуже важливо захистити свободу мореплавання в Ормузькій протоці, що має глобальне значення.
Для досягнення правильного результату потрібна активна та скоординована участь міжнародної спільноти. Рівень безпеки після війни має зростати, а не знижуватись. Україна продовжить конструктивну співпрацю з усіма партнерами та висловлює подяку всім, хто надає підтримку.
Як раніше Dialog.UA повідомляв, Дональд Трамп заявив, що США й Іран погодили більшість спірних питань і планують підписати остаточну мирну угоду протягом двох тижнів.
Також, нагадаємо, за словами прем'єр-міністра Пакистану Шехбаза Шаріфа офіційні переговори між США й Іраном розпочнуться 10 квітня в Ісламабаді.