Російські спецслужби залучили 17-річного школяра до підготовки теракту – СБУ затримала його на гарячому
СБУ затримала 17-річного агента РФ, який готував подвійний теракт біля відділу поліції у Кременчуці, йому загрожує 10 років ув'язнення.

Контррозвідка СБУ запобігла спробі подвійного теракту на Полтавщині. Затримано неповнолітнього агента РФ, який готував вибухи у Кременчуці, встановивши два саморобні вибухові пристрої з дистанційною активацією біля місцевого відділу поліції. Про це повідомляє прес-служба СБУ.
Слідство встановило, що 17-річний учень місцевого ліцею потрапив до зору спецслужб РФ, коли шукав "легкий заробіток" у TГ-каналах. Після вербування він отримав гроші від свого куратора, придбав компоненти для двох СВП і самостійно зібрав їх у орендованому гаражі. Співробітники російської спецслужби планували вчинити теракт уночі 17 квітня. Спочатку дистанційно активувати один СВП, а після прибуття екстрених служб друге. Контррозвідники розкрили задум і оперативно знешкодили вибухівку. Підлітка затримали на гарячому під час закладення вибухових пристроїв.

Під час обшуків у затриманого знайшли матеріали для вибухівки та засоби зв'язку зі спецслужбами РФ. Йому пред'явлено підозру за ч. 2 ст. 15 та ч. 1 ст. 258 КК України (замах на вчинення терористичного акту). Підліток перебуває під вартою, йому загрожує до 10 років ув'язнення з конфіскацією майна.
Як раніше Dialog.UA повідомляв, на Хмельниччині співробітники СБУ затримали 16-річного підлітка, завербованого ФСБ, який готував підрив на об'єкті "Укрзалізниці".
Також СБУ розкрила агентурну мережу РФ на заході України: молоді люди, включно з двома підлітками, за завданням ФСБ, самі того не усвідомлюючи, облаштовували схованки з компонентами для саморобних вибухових пристроїв.