4 апреля 2019, 06:30

​Коломойский в интервью о Зеленском: "Он стопроцентный еврей и по субботам не должен работать"

Олигарх и экс-глава "ПриватБанка" Игорь Коломойский поделился резонансной информацией о кандидате в президенты Украины Владимире Зеленском.

​Коломойский в интервью о Зеленском: "Он стопроцентный еврей и по субботам не должен работать"

Громкое заявление о Зеленском Коломойский сделал в интервью израильской газете Makkorishon, передает "Диалог.UA" со ссылкой на "Главком".

Согласно слухам, именно беглый миллиардер Коломойский спонсировал предвыборную кампанию шоумена Владимира Зеленского на выборах. Косвенно подтверждает их "дружбу" и тот факт, что именно СМИ Коломойского активнее всего пиарили юмориста. Речь прежде всего о телеканале 1+1.

Олигарх, естественно, эти слухи опровергает. Но он признал, что весьма тесно общается с лидером первого тура выборов. Так, со слов Коломойского, идея об участии в президентских выборах Зеленскому пришла еще в 2015 году, а спустя 2 года тот признался ему.

"Я сказал ему: "Ты сумасшедший". Потом подумал, почему бы и нет? Я спросил: "Ты уже раньше об этом думал? Почему ты не сказал мне?Он ответил, что даже не сказал своей жене и родителям об этом, иначе они бы уже иначе на него смотрели", - рассказал миллиардер.

Кроме того, олигарх признал, что имеет большое влияние на кандидата в вопросе религии.

"Он стопроцентный еврей. Он не был сильно религиозен, но мы работаем над этим", - отметил Коломойский. С его слов, он заставляет кандидата соблюдать шаббат, то есть отказ от какой-либо работы по субботам.

О том, что шаббат и плотный очень тяжелый президентский график несовместимы, Коломойский задуматься не пожелал. Религиозность Зеленского может стать серьезным препятствием в его президентской деятельности в случае выигрыша на выборах.

"Шабат – это седьмой день недели, который у евреев по сути является праздником. Уже за день до Шабата евреи начинают желать друг другу "шабат шалом" то есть "мирной субботы" или "здравствуй суббота". Главное правило субботы (шабата) – человек не должен работать. Не правда ли, чудесное условие. Но все не так-то просто, поскольку, у евреев называется работой в шабат то, что у вас с ней может совершенно не ассоциироваться. Например, писать (хотя, читать можно, но религиозную литературу), или развешивать белье, или включать/выключать свет, даже шнурки завязывать нельзя. Легче сказать, что можно делать. Но то, что можно, для еврея вполне достаточно, поскольку"

Олігарх розповів ізраїльській газеті Мakorrishon, що Зеленський не релігійний, але «ми працюємо над тим, щоб він принаймні дотримувався Шаббату»

Олігарх Ігор Коломойський міцно тримався за телеканал «1+1», який став головним інструментом у його боротьбі з президентом України Петром Порошенком. Його головною перевагою є Володимир Зеленський, талановитий комік і власник студії «Квартал-95», яка випускає фільми, комедії та сатиричні програми. Про це пише ізраїльська газета Мakorrishon.

Видання розповідає, що близько трьох років тому телеканал почав транслювати політичний серіал «Слуга народу», в якому Зеленський грає роль Василя Петровича Голобородька, вчителя історії, який публікує пост у соцмережі про корупцію в країні. Цей пост за одну ніч змінює життя невідомого вчителя та приводить його з нудних коридорів школи до політичних ешелонів. Василь Петрович робить неймовірне і виграє президентські вибори в Україні.

Через три роки, Зеленський зійшов з екрана телевізора і оголосив себе кандидатом у справжній гонці на президентських виборах в Україні. Це призвело до великого успіху: Зеленський випередив у першому турі зі значним відривом і нинішнього президента Петра Порошенка і його суперницю Юлію Тимошенко.

«Якщо у другому турі президентських перегонів перемогу отримає Зеленський, це буде остаточна помста Коломойського», - пише Мakorrishon.

«У Зеленського підписаний контракт з «1+1» до 2022 року. Але якщо він виграє і стане президентом, нам доведеться подумати про те, як діяти далі. Зеленський - Майкл Джордан і Джеймс Леброн українського телебачення», - каже про нього Коломойський.

Олігарх розповів чи планувалося завчасно те, що Зеленський зіграє українського президента у політичному телесеріалі, а пізніше перетвориться з актора в кандидата на посаду президента в реальному житті.

«Я не був частиною цього, але я вважаю, що ця ідея прийшла на думку Зеленському в 2015 році, коли серіал тільки починався, і в 2017 році він повідомив мені, що збирається балотуватися на пост президента. Я сказав йому: Ти божевільний. Потім подумав, чому б ні? Я запитав: Ти вже раніше про це думав? Чому ти не сказав мені? Він відповів, що навіть не сказав своїй дружині і батькам про це, інакше вони б вже інакше на це дивилися», - розповів Коломойський.

Олігарх також розказав, про єврейське походження Зеленського: «Сто відсотків єврей». «Він не релігійний, але ми працюємо над тим, щоб, принаймні, він дотримувався Шаббату, це непросто для людини його професії, крім того, непросто рекламувати іудаїзм в Україні», - визнав Коломойський.

Олігарх уточнив, що сам дотримується Шаббату, як він його розуміє. «Я ніколи не займаюся справами у Шаббат», - сказав Коломойський.

За даними видання, олігарх також активно опікується єврейськими ініціативами в Україні та Ізраїлі. Серед іншого, він створив у Дніпрі величезний єврейський культурний центр, зробив внесок в Яд Вашем (Меморіальний комплекс історії Холокосту) та у відновлення синагоги Хурви в Єрусалимі. У минулому він намагався створити низку проектів, у тому числі онлайн-центр, щоб повідомляти про антисемітські інциденти до загальноєвропейської єврейської бази даних. Але цей проект не викликав ентузіазму у єврейських громадах і ідея залишилися на папері.

Напередодні керівник Об’єднаної єврейської общини України Міхаель Ткач повідомляв, що мати Володимира Зеленського єврейка, проте сам Зеленський не є практикуючим євреєм і одружений на жінці, яка не є єврейкою.

Сам Зеленський відмовився коментувати виданню своє походження, йдеться у статті. Його радник Дмитро Разумков повідомив, що етнічна приналежність кандидатів не має в Україні значення – це толерантна держава, де до всіх ставляться однаково.

Нагадаємо, Володимир Зеленський у телесеріалі «Слуга народу» виконує роль вчителя історії Василя Голобородька, який згодом стає президентом України.

«Слуга народу» – український комедійний політичний телесеріал виробництва студії «Квартал-95» про неймовірну історію обрання президента України. Прем'єра першого сезону серіалу відбулася 16 листопада 2015 року на українському телеканалі «1+1», а у грудні 2015 року відбувся телевізійний показ останньої 24-ї серії першого сезону. 23 жовтня 2017 почався показ другого сезону «Слуга народу. Від любові до імпічменту», а у листопаді 2017 року відбувся телевізійний показ останньої 24-тої серії другого сезону.

Раніше кандидат у президенти Володимир Зеленський розказав «Главкому», що у разі його перемоги на президентських виборах одразу ж подасть чотири пріоритетних, на його думку, законопроекти. 

Напомним, ранее "Диалог.UA" сообщал, что блогер раскрыл цель Коломойского в комбинации с Зеленским на выборах: соцсети поражены цинизмом.

Последние новости