Не дати Путіну перемогти: експерти дали слушну пораду команді Трампа – The Economist
Трамп не вибачить собі того, що Путін дасть обіграти Захід під час переговорного процесу.
Наступ РФ на Донбасі показав недоліки у живій силі та військовій техніці з боку ЗСУ. Трамп спочатку дав зрозуміти, що виступатиме за припинення вогню в Україні.
При цьому в ЄС і в Україні стурбовані тим фактом, що нова адміністрація Білого дому нав'яже Україні невигідну угоду з РФ, інформує ресурс The Economist.
Політологи впевнені, що Путін піде на заморожування конфлікту в Україні. Однак при цьому він вимагатиме від Заходу зняття з РФ усіх санкцій і недопущення України до НАТО.
Експерти кажуть, що якщо Трамп піде щодо таких вимог Кремля, то Путін здобуде перемогу, а Україна зазнає поразки.
Путін, як завжди, наплює на підписану ним мирну угоду з Україною. Він віритиме у те, що в Україні розпочнеться політична боротьба за владу та почнуть литися звинувачення на адресу Заходу: як таке дозволив. Зрештою, у Кремлі вірять, що Україна сама впаде йому у руки.
Однак такі події будуть для США поразкою. Колишні союзники Вашингтону в Азії все більше прагнутимуть співпрацювати з Китаєм, ніж США.
У особистих інтересах Трампа укласти вигідну для України та США угоду з РФ. Ця угода має протриматися щонайменше весь час президентства республіканця.
Аналітики пишуть, що Трамп має важелі тиску на Кремль. Він може погрожувати Путіну новими постачаннями Україні зброї, щоб у майбутньому Україна повернула собі кордони 1991 року. На користь Вашингтону відновити те, що було зруйновано, та створити всі умови для процвітання України.
Щоб усе це провернути у реальному житті, Україні необхідно від Заходу отримати надійні гарантії безпеки. Найреальніший вихід – членство України у НАТО.
Від цього союзу плюси матиме не лише Україна, а й сам Альянс, який отримає країну з добре підготовленою та загартованою у боях армією.
Стаття 5-та НАТО не поширюється на окуповані території, як це було у випадку з НДР і ФРН. Війська Альянсу у мирний час можуть і не базуватися в Україні, як це було у випадку з Норвегією 1949 року.
Однак для вступу до НАТО потрібні голоси всіх 32 країн Альянсу.
Своєю "мирною угодою" Путін сподівається відновити економіку РФ і з новими силами піти проти України, проте Захід також може скористатися перемир'ям, щоб зміцнити Україну в економічному плані.
Завдання полягає у тому, щоб цей оптимістичний сценарій узяв гору над його похмурою альтернативою.
Раніше Dialog.UA повідомляв, що, за словами Зеленського, Путін спеціально лякає Захід "Орешником", щоб Трамп не міг покласти край війні.
Останні новини
Кремль мстить Абхазії за відмову здати землю російським олігархам – розпочато торговельну війну
16:07Верховна Рада затвердила революційні зміни судової системи: штрафи та заохочення у суді присяжних
14:23"Боюсь, буде ключовим..." – Жданов назвав подію, яка може статися на фронті до інавгурації Трампа
12:55