Переговори між РФ і Україною можуть призвести до компромісу, але не до справедливого миру – Петр Павел
Президент Чехії вважає, що ідея повного відновлення справедливості в Україні є малоймовірною, але мирні переговори можуть призвести до компромісного рішення.
Президент Чехії Петр Павел заявив, що ідеальний сценарій для України, що включає повне відновлення контролю над усіма окупованими територіями та вимогу репарацій від Росії, видається нереалістичним. В інтерв'ю порталу Novinky він зазначив, що для досягнення мирного вирішення конфлікту може знадобитися пошук компромісного вирішення.
Петр Павел висловив думку, що справедливий світ у форматі "все чи нічого" з поверненням Криму та компенсацією збитків від війни, скоріше, є ілюзією. За його словами, реальність може виявитися іншою: можливо, Росія надовго збереже контроль над частиною української території.
Президент Чехії наголосив, що демократичні країни мають поважати угоду, досягнуту між Росією та Україною, але не визнавати зміни міжнародних кордонів, що ґрунтуються на агресії. У цьому контексті Чехія й інші західні країни зацікавлені у тому, щоб Україна звільнила якнайбільше своїх земель.
Однак Павел зазначив, що Росія має значні ресурси та здатна довго продовжувати війну, що робить компромісне рішення припинення конфлікту більш ймовірним.
Щоб уникнути ситуації, коли Росія використовує перепочинок для підготовки нової атаки, він запропонував, що Україні слід прагнути до вступу до ЄС і НАТО відразу після підписання мирної угоди.
Раніше Dialog.UA повідомляв, що, на думку глави Чехії, Україна може вступити до НАТО навіть без повного контролю над усією своєю територією, як це було з Німеччиною 1955 року.
Також нагадаємо, що Чехія надішле частину доходів від заморожених російських активів на закупівлю боєприпасів для зміцнення оборони України у рамках стратегічної підтримки ЄС.