20 червня 2024, 10:49

Столтенберг закликав західних союзників згуртуватися після підписання пакту між РФ і КНДР

Генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив про важливість формування "фронту демократії" на тлі зближення тоталітарних режимів Путіна та Кім Чен Ина.

Столтенберг закликав західних союзників згуртуватися після підписання пакту між РФ і КНДР

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг після підписання пакту про стратегічне партнерство між Росією та Північною Кореєю закликав країни Заходу згуртуватися та сформувати "єдиний фронт демократії".

Про це він заявив під час візиту до Канади, передає Reuters.

"Авторитарні держави підтримують одна одну, як ми ніколи не бачили раніше", - сказав Столтенберг.

За його словами, Пхеньян уже передав Москві величезну кількість боєприпасів для війни в Україні та продовжить це робити надалі. У новому договорі прописана взаємна військова допомога. Також підтримку режиму Путіна надають Китай та Іран.

Генсек НАТО закликав членів Альянсу посилити співпрацю із союзниками в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні, тому на липневий саміт НАТО до Вашингтону запрошено керівників Австралії, Японії, Нової Зеландії та Південної Кореї.

Також Столтенберг закликав країни НАТО наростити витрати на військові потреби, які мають становити не менше двох відсотків ВВП. Він зазначив, що держави Альянсу хочуть витрачати більше коштів на медицину й освіту, але у разі повномасштабної світової війни, загроза якої є дедалі реальнішою, необхідність цих витрат відійде на другий план, тому країнам НАТО треба нарощувати військовий потенціал для стримування тоталітарних режимів, щоб у них не виникало думки про напад на демократичні держави.

"Якщо ми не зможемо зберегти мир, то все, що ми робимо для охорони здоров'я, боротьби зі зміною клімату й освіти, не матиме успіху", - заявив Генсек НАТО.

Нагадаємо, Путін і Кім Чен Ин підписали всеосяжну угоду між РФ і КНДР, включно з військовою, щоб укотре залякати Захід, заявили в американському Інституті вивчення війни.

Також у Білому домі заявили про формування коаліції РФ із КНДР, Іраном, Сирією та Китаєм.

Автор: Михаил Бутко

Останні новини