20 червня 2024, 07:34

Путін створює з КНДР нову коаліцію, але при цьому у РФ забули про головне: у Білому домі дали коментар

РФ прагне створити нову коаліцію з КНДР, Іраном, Сирією та Китаєм, заявив Майкл Карпентер.

Путін створює з КНДР нову коаліцію, але при цьому у РФ забули про головне: у Білому домі дали коментар

Із 18 до 19 червня Путін перебував із робочим візитом у Пхеньяні, який він відвідав уперше за останні 24 роки. Там він підписав новий договір про співпрацю РФ із КНДР. Зокрема, слід відзначити угоду про взаємну допомогу у разі нападу на одну з країн.

Директор з питань Європи Ради нацбезпеки Білого дому Майкл Карпентер упевнений, що головна мета візиту російського диктатора - зібрати нову коаліцію проти Заходу, інформує ресурс "Укрінформ".

Однак на сьогоднішній день демократичних країн у світі більше, ніж держав з тоталітарним режимом, а вся та помпезність, з якою Путіна зустрічали у КНДР, вкотре свідчить про те, що Москва та Пхеньян націлені на тіснішу співпрацю.

Зараз Кремль активно заручився підтримкою Ірану, Сирії та КНДР у боротьбі проти демократичного світу. Певною мірою до цієї компанії можна долучити й Китай. І хоча Пекін не постачає РФ зброю чи боєприпаси, країна активно продає товари подвійного значення, які без проблем можна використовувати в оборонній промисловості.

За словами Карпентера, щодо Китаю можна говорити про продаж у РФ нітроцелюлози, яка необхідна у виробництві пороху. Також сюди можна віднести верстати, оптику й інші товари.

З одного боку, це дійсно нова коаліція проти Заходу, заявив Карпентер. Однак якщо подивитися на коаліцію з 50 країн на допомогу Україні та ще до 100 країн, які живуть за Статутом ООН, то ви помітите "явний контраст".

Після візиту до КНДР Путін одразу ж вирушив до В'єтнаму, де встиг підписати 8 договорів про співпрацю.

Ще напередодні візиту у КНДР Путін опублікував велику статтю про давню дружбу між Москвою та Пхеньяном.

Нагадаємо, Кім здійснив давню мрію Путіна та влаштував йому у Пхеньяні "повернення до СРСР".

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини