20 червня 2024, 07:39

Всеосяжна угода РФ і КНДР: в ISW розповіли про таємний посил Путіна Заходу

Путін і Кім підписали всеосяжну угоду між РФ і КНДР, включно з військовою, щоб укотре залякати Захід.

Всеосяжна угода РФ і КНДР: в ISW розповіли про таємний посил Путіна Заходу

Учора у Пхеньяні російська делегація підписала з КНДР нову угоду, текст якої жодна зі сторін поки що не озвучила. Обидва диктатори в інтерв'ю пресі заявили лише про те, що новий договір стосується економіки, культури, торгівлі, політики та гуманітарної сфери.

Аналітики з Інституту вивчення війни вирішили детально проаналізувати візит Путіна до КНДР.

Відомо, що новий договір передбачає взаємну допомогу у разі нападу ззовні на одну з країн. Водночас Путін укотре дорікнув Заходу у тому, що той дозволив Києву бити іноземним знаряддям по території РФ, саме тому Кремль нібито і пішов на військову співпрацю з КНДР.

Такими діями Путін дав зрозуміти Вашингтону, що у разі зняття будь-яких обмежень для України Кремль піде на ще тіснішу співпрацю з Пхеньяном у сфері військових технологій.

Аналітики з ISW не сумніваються, що Путін і далі буде використовувати цей наратив, щоб Захід не давав добро Києву бити далекобійною зброєю по території РФ. При цьому Москва все одно піде на тіснішу співпрацю з КНДР, навіть якщо Захід не дасть добро Києву на удари.

Нова угода - це спроба створити коаліцію двох диктаторських країн, щоб кинути виклик Заходу.

Зі слів Путіна, обидві країни намагаються створити "справедливий багатополярний світовий порядок".

Північнокорейські ЗМІ опублікували звіт про те, що Кім повністю поділяє ідеї зовнішньої політики Путіна, а армія РФ "просувається до справедливості та правди".

Пропагандистські ЗМІ виклали у Мережу фото та відео моменту зустрічі жителів КНДР президента РФ. Усі ці кадри нагадують минуле СРСР, до якого так прагне Путін.

Візит Путіна та російсько-північнокорейська угода про стратегічну співпрацю допомагають легітимізувати режим Кіма всередині країни та за кордоном, як раніше зазначали в ISW. Путін також обговорив зростання торгівлі між РФ і КНДР, заявивши, що поліпшення торгівлі й інфраструктури також приносить користь їхньому спільному партнеру - Китаю.

Раніше у Білому домі підбили свої підсумки візиту Путіна у Північну Корею.

Нагадаємо, Кім влаштував Путіну справжнє свято, вирішивши повернути диктатора РФ назад у СРСР.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини