17 червня 2024, 08:36

Путін догрався: у НАТО поставили питання про приведення ядерної зброї у стан бойової готовності

В Альянсі всерйоз заговорили про переведення ядерної зброї у режим очікування на тлі збільшуваних загроз з боку РФ і Китаю.

Путін догрався: у НАТО поставили питання про приведення ядерної зброї у стан бойової готовності

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив про те, що Альянс розглядає можливість приведення більшої кількості ядерних озброєнь у стан бойової готовності через збільшувану агресію Кремля та китайського режиму Сі Цзіньпіна, який його підтримує, передає ТГ-канал "Україна 365" з посиланням на відповідну статтю, опубліковану виданням The Telegraph.

Також у НАТО поставили завдання підвищити прозорість ядерного арсеналу для стримування потенційних загроз з боку Росії та КНР.

Столтенберг також заявив про необхідність показати світу ядерний арсенал НАТО, щоб надіслати чітке повідомлення потенційним противникам. Крім того, він зазначив, що Альянс проводить консультації щодо розгортання більшої кількості ядерної зброї: порушуються питання вилучення ракет зі сховищ і переведення їх у режим очікування. Усі ці дії, за словами керівника НАТО, необхідні для стримування країн-агресорів, на чолі яких стоять авторитарні режими.

Єнс Столтенберг додав, що 10 років тому ядерні навчання проводилися потай, але зараз Альянс відкрито хвалить союзників за внесок у стримування.

Нагадаємо, Столтенберг анонсував послаблення обмежень на удари західною зброєю по Росії.

Як раніше повідомлялося, у НАТО затвердили оперативний план розширення підтримки України, який раніше блокувався Будапештом.

Автор: Святослав Рыбальченко

Останні новини