14 червня 2024, 15:32

"Путін восени готується "розпалити" Молдову", – спільна заява США, Канади та Британії

Москва готує провокації у Молдові під час майбутніх виборів восени 2024 року, попередили на Заході.

"Путін восени готується "розпалити" Молдову", – спільна заява США, Канади та Британії

Уряди Канади, Сполучених Штатів і Великої Британії виступили зі спільною тривожною заявою про плани Москви. Вони стверджують, що путінський режим готує серйозну провокацію у Молдові вже восени 2024 року.

Заяву було опубліковано на офіційному сайті канадського уряду 13 червня.

Влада трьох країн стривожена шкідливою активністю Росії у Молдові. Є підстави вважати, що Кремль готує провокації у цій країні під час прийдешніх президентських виборів, які призначені на жовтень.

"Ми поділяємо сильне занепокоєння президента (Молдови - ред.) Санду щодо використання Кремлем злочинних угруповань для фінансування політичної діяльності та підриву демократії у Молдові", - повідомили Канада, Великобританія та США.

Вони уточнили, що росіяни планують влаштувати протести та заворушення у Молдові у тому разі, якщо до влади не прийде проросійський кандидат.

"Якщо втручання РФ у вибори у Молдові виявиться безуспішним, (...) Москва працюватиме над розпалюванням протестів", - ідеться у повідомленні.

Представники трьох урядів зазначили, що наразі дуже тісно співпрацюють із владою Молдови для зриву злочинних планів Москви. Також вони натякнули на те, що особи, які беруть участь у кремлівських спецопераціях у Молдові, будуть притягнуті до відповідальності, зокрема за допомогою санкцій.

"Викриваючи кремлівську змову, ми даємо чітко зрозуміти владі РФ, що ми виступаємо за вільні та чесні вибори та не потерпимо її втручань", - заявили США, Велика Британія та Канада. Вони закликали Москву відмовитися від злочинних планів.

Раніше Діалог.UA повідомляв, що прокремлівські сили Молдови провели у Москві з'їзд.

Автор: Татьяна Шевченко

Останні новини