14 червня 2024, 12:28

Хусити вдарили по українському судну у районі Червоного моря – є поранений

Проіранське проксі-угруповання єменських хуситів атакувало двома ракетами суховантаж M/V Verbena в Аденській затоці.

Хусити вдарили по українському судну у районі Червоного моря – є поранений

Суховантаж M/V Verbena, який належить українському судновласнику, ходить під прапором Палау та керується польським оператором, зазнав подвійного ракетного удару з боку єменських хуситів.

Про це повідомило Центральне командування США, кораблі яких разом із союзниками забезпечують безпеку судноплавства у цьому районі.

По M/V Verbena було завдано ударів двома протикорабельними ракетами. Унаслідок цього виникли пожежі та був важко поранений моряк. Американський вертоліт евакуював його на корабель союзників, який перебував неподалік, для надання медичної допомоги.

Атаковане судно йшло з Малайзії до Італії з вантажем будівельного лісу.

"Нерозважлива поведінка підтримуваних Іраном хуситів загрожує регіональній стабільності та ставить під загрозу життя моряків у Червоному морі й Аденській затоці. Хусити заявляють, що діють від імені палестинців у секторі Газа, проте вони нападають на громадян третіх країн, які не мають жодного стосунку до конфлікту у Газі", - йдеться у повідомленні Центрального командування США.

Там наголошують, що разом із партнерами вживатимуть заходів для послаблення військового потенціалу хуситів і припинення їхніх атак на цивільні судна.

Раніше хусити атакували ізраїльський контейнеровоз біля берегів Ємену.

Також хусити підірвали балістичною ракетою танкер із російською нафтою у Червоному морі.

Автор: Михаил Бутко

Останні новини