20 травня 2024, 15:07

Хусити підірвали балістичною ракетою танкер із російською нафтою у Червоному морі – ЗМІ

Удар ракети хуситів припав на кормову частину танкера з російською нафтою, що призвело до часткового затоплення, зупинки руху та тимчасової втрати рульового керування.

Хусити підірвали балістичною ракетою танкер із російською нафтою у Червоному морі – ЗМІ

Хусити вразили ракетою танкер M/T Wind, який транспортував російську нафту у Червоному морі. Новину оприлюднила прес-служба Центрального командування Збройних сил США.

Приблизно о 01:00 за місцевим часом 18 травня підтримувані Іраном сили хуситів запустили протикорабельну балістичну ракету й успішно вразили нею судно M/T Wind, що прямувало під прапором Панами. Судно належить Греції.

Удар ракети припав на кормову частину танкера, що призвело до часткового затоплення, зупинки руху та тимчасової втрати рульового керування. Унаслідок інциденту людських втрат не було.

Охоронна компанія Ambrey з Великої Британії заявила, що атака сталася приблизно за 20 км на північний захід від портового міста Мокха, Ємен. Ракета спричинила пожежу у відсіку рульового керування.

На сигнал лиха команди судна у Червоному морі одразу відреагував один із кораблів очолюваної США коаліції, що виконує чергування у регіоні. Через деякий час екіпаж власними силами зміг відновити рух і покинути небезпечну зону.

Російська нафта

За інформацією видання Reuters, судно під прапором Панами перед інцидентом перебувало у Чорному морі. Прибувши до Новоросійська, воно було завантажене російською нафтою на терміналі "Шесхаріс".

Після завантаження M/T Wind попрямував через Червоне море для доставки російської сировини у Китай, однак потрапив у засідку хуситів.

Як зазначають в інформаційному агентстві, диверсії та атаки хуситів на транзитних шляхах у Червоному морі призвели до перебоїв у світовому судноплавстві. Це змусило транспортні компанії повернутися до довших і дорожчих маршрутів навколо Південної Африки.

Ускладнення логістики та її подорожчання, очевидно, змусили піднятися світові ціни на нафту та, відповідно, ціни на пальне.

Раніше ЗМІ також писали, що хусити не дотримали слова й атакували судно у Червоному морі з російською нафтою.

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини