29 травня 2024, 07:59

Викликає подив на тлі історії Угорщини: експерти про позицію Орбана щодо України та РФ – ЗМІ

Час забути про Угорщину та шукати інші можливості, як країнам ЄС допомогти Україні, вважає німецький журналіст Ніколас Буссе.

Викликає подив на тлі історії Угорщини: експерти про позицію Орбана щодо України та РФ – ЗМІ

Німецький журналіст Ніколас Буссе відкрито заявив, що Орбан є російським агентом у ЄС і пора забути про нього та шукати інші шляхи, як допомогти Києву.

Про це він написав у статті для газети Frankfurter Allgemeine Zeitung.

Буссе заявив, що блокування практично будь-якої допомоги для України з боку Угорщини має систематичний характер.

Свою статтю журналіст назвав "Угорщина не потрібна". У ній він заявляє, що блокування допомоги Україні з боку Орбана має виключно політичний характер, а самі інтереси Угорщини тут уже не проглядаються.

У війні в Україні Орбан вирішив обрати бік "імперіалістичної автократії", а не віддати перевагу "захопленій демократії". При цьому вибір прем'єр-міністра Угорщини дуже сильно дивує, враховуючи історію самої країни.

За словами експерта, лідери ЄС повинні припинити опікуватися питаннями Угорщини на кожному своєму засіданні. Військову допомогу Києву можна вирішити без участі Угорщини, відштовхуючись від двосторонніх відносин або через групи однодумців.

На сьогоднішній день важливо зупинити саму Росію, а Орбан не вічний, тому рано чи пізно його змінить інший політик на посаді прем'єр-міністра.

У 2024 році Угорщина блокує фінансову допомогу Україні у розмірі 6,5 млрд євро. Глава МЗС Литви Ландсбергіс заявив, що з 2022 року Будапешт заблокував до 41% усіх резолюцій ЄС щодо України.

Раніше ми повідомляли, що Будапешт готовий накласти вето на 14-й пакет санкцій ЄС проти Росії.

Нагадаємо, Орбан висунув нову умову для продовження членства Угорщини у НАТО.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини