28 травня 2024, 07:58

Угорщина заблокувала 41% резолюцій щодо України: в ЄС обурені позицією Будапешта – Bloomberg

Угорщина продовжує блокувати всі договори, спрямовані на допомогу Україні.

Угорщина заблокувала 41% резолюцій щодо України: в ЄС обурені позицією Будапешта – Bloomberg

Навіть незважаючи на тиск з боку багатьох країн ЄС, у Будапешті продовжують гнути свою лінію щодо військової підтримки Києва.

На початку поточного тижня в ЄС збиралися виділити Україні у терміновому порядку 6,5 млрд євро на закупівлю військової техніки та боєприпасів. Однак Угорщина, як зазвичай, наклала право вето, інформує агентство Bloomberg.

Європейські дипломати вже ламають голову над питанням, як захистити Фонд ЄС від права вето з боку Угорщини, тим паче що саме на рахунок Фонду і надійдуть відсотки від заморожених активів РФ.

Глава МЗС ЄС Боррель заявив, що у нього на столі лежать 7 не підписаних документів щодо допомоги Україні. Виною всьому Угорщина.

Глава МЗС Угорщини Сійярто зізнався, що його країна і далі блокуватиме всі питання щодо військової допомоги Україні.

У Бельгії заявили, що країни ЄС не можуть спокійно прийняти вето від Угорщини, тим паче що ще у березні всі 27 країн Євросоюзу дали добро на розширення Фонду допомоги Україні.

Угорщина зараз блокує по Україні три окремі транші по 500 млн євро кожен. У березні 2024 року всі 27 країн ЄС дали добро збільшити Фонд для закупівлі зброї на 5 млрд євро.

Ситуація викликає занепокоєння, оскільки вже влітку Фонд отримає близько 3 млрд євро від прибутку із заморожених активів РФ. Ці гроші також надійдуть до фонду із закупівлі зброї для Києва.

Дипломати з ЄС ламають голову над тим, як домогтися обходу вето з боку Угорщини. У самому Будапешті заявляють, що вони й надалі будуть все ветувати, оскільки в Україні почалася кампанія з дискримінації всіх компаній з Угорщини.

Проти закупівлі зброї для України за кордоном виступають Кіпр і Греція, але при цьому вони не блокують угоду.

За словами глави МЗС Литви Ландсбергіса, близько 41% резолюцій щодо України було заблоковано саме Угорщиною.

Будапешт також блокує 14-й пакет санкцій ЄС проти РФ і не хоче розпочинати дебати щодо відправки іноземних інструкторів в Україну.

Наразі в ЄС чекають на нові перешкоди з боку Угорщини, коли розпочнеться обговорення переговорного процесу щодо вступу України до Євросоюзу.

Раніше експерти озвучили камінь спотикання, через який Угорщина гальмує 14-й пакет санкцій проти РФ.

Нагадаємо, Орбан вирішив переглянути членство Угорщини у НАТО, висунувши нові умови.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини