14 травня 2024, 10:50

Угорщина погрожує накласти вето на 14-й пакет санкцій ЄС: експерти озвучили побоювання Будапешту

Угорщина погрожує правом вето на нові санкції ЄС проти російського скрапленого газу.

Угорщина погрожує накласти вето на 14-й пакет санкцій ЄС: експерти озвучили побоювання Будапешту

Будапешт виступає проти будь-яких санкцій, які зачіпають газ із РФ. На ділі виходить, що Угорщина просто зводить нанівець усі зусилля ЄС залишити Кремль без додаткових доходів.

Із 2022 року лідери ЄС намагаються послабити вплив Москви на енергетичний сектор Союзу, проте Угорщина постійно вставляє палиці у колеса, інформує ресурс Politico.

Угорський посланник у ЄС заявив, що Будапешт блокуватиме всі санкції, які автоматично можуть призвести до підвищення ціни на енергоресурси.

Нові санкції мають торкнутися експорту СПГ із РФ. Цей крок може сильно вдарити по прибутку РФ. Водночас Угорщина може і далі закуповувати газ у РФ без шкоди для себе, проте у Будапешті все одно виступають проти.

Один з європейських дипломатів дав зрозуміти, що щойно йдеться про енергетичний сектор, так представник Угорщини одразу ж напружується. У Будапешті впевнені, що санкції і у цьому секторі все ж таки зачеплять і їхню країну.

Уперше з 2022 року ЄС готовий ввести санкції проти російського СПГ. Цей крок - значне зрушення у стратегії ЄС. Тривалий час ЄС не зачіпала цей сектор, оскільки деякі країни (Франція, Іспанія та Бельгія) були найбільшими експортерами СПГ із РФ.

У березні 2024 року Рим і Берлін заявили, що у майбутньому ситуація з ЗПГ стабілізується та ціни мають знизитися, тому вони й пішли на підготовку нових санкцій проти Кремля.

Однак на сьогоднішній день дійсно санкції проти РФ у сфері СПГ можуть торкнутися ринку Східної Європи, а ціни можуть злетіти.

Угорщина є чи не єдиною країною, яка продовжуєте користуватися російським газом, укладаючи все нові й нові контракти з "Газпромом".

"Угорщина вважає всі санкції, що зачіпають енергетичний сектор, шкідливими, оскільки вони сильно обмежують європейську конкурентоспроможність і призводять до зростання цін і ризиків поставок", - заявив представник МЗС Угорщини Мате Пацолай.

Раніше західна преса перерахувала країни, які можуть найбільше постраждати від санкцій ЄС щодо СПГ з РФ.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини