23 травня 2024, 07:48

Заява Британії про постачання Китаєм зброї РФ: з'явилася реакція США

У Білому домі відреагували на заяви міністра оборони Великої Британії про постачання китайської зброї Росії.

Заява Британії про постачання Китаєм зброї РФ: з'явилася реакція США

США не підтверджують інформацію британської сторони про те, що Пекін постачає або збирається поставити летальну зброю Росії.

Радник американського президента з нацбезпеки Джейк Салліван, виступаючи на брифінгу для ЗМІ у середу, заявив, що Вашингтон не спостерігав поставок китайської летальної допомоги РФ у попередні два роки та не спостерігає їх зараз.

Водночас радник господаря Білого дому додав, що чекає на розмову з британськими колегами щодо наявної у них інформації, щоб сформувати загальну оперативну картину.

За словами Саллівана, він хоче краще зрозуміти, про що говорив глава оборонного відомства Великої Британії Грант Шеппс, коли робив заяву щодо можливих поставок китайської зброї до РФ.

Радник президента США також зазначив, що нещодавно американська сторона висловлювала своє занепокоєння щодо того, що Пекін підживлює російський ВПК, але не йшлося про пряме постачання зброї.

"Це те, чим ми стурбовані, та ми вжили заходів", - сказав Салліван і додав, що у майбутньому США продовжать застосовувати такі заходи.

Нагадаємо, Шеппс на прес-конференції у Лондоні 22 травня повідомив, що Китай уже поставив або збирається поставити Росії летальну військову допомогу. Міністр також відзначив зростання торгівлі між Пекіном і Москвою, яке відбулося після повномасштабного російського вторгнення в Україну.

Автор: Артем Малиновский

Останні новини