22 травня 2024, 16:42

"Уже надходить або скоро буде", – міністр оборони Британії звинуватив Китай у постачанні зброї Путіну

Західні розвідки вважають, що Китай погодився постачати летальне озброєння Росії для війни проти України.

"Уже надходить або скоро буде", – міністр оборони Британії звинуватив Китай у постачанні зброї Путіну

Військове співробітництво РФ і Китаю, імовірно, вийшло на новий рівень. Британська й американські розвідки отримали інформацію про те, що Пекін готує постачання летального озброєння Москві.

Таку тривожну заяву зробив міністр оборони Великої Британії Грант Шеппс на прес-конференції у Лондоні 22 травня, повідомляє Reuters.

Лондон уперше відкрито звинувачує Китай у постачанні озброєння Москві.

"Летальна допомога вже надійшла або незабаром надійде з Китаю до Росії, а далі - в Україну. Думаю, що це значна подія", - сказав Шеппс.

Він уточнив, що це дуже тривожна інформація. Надії на те, що Пекін буде стримувальним елементом для диктатора Володимира Путіна, не виправдалися.

Шеппс зазначив, що з початку повномасштабної російської агресії РФ проти України торгівля між Москвою та Пекіном зросла на 64 %, ці країни "прикривають одна одну".

Раніше у Сполучених Штатах повідомляли, що Китай уже надає військову допомогу РФ у вигляді безпілотних і ракетних технологій, верстатів, а також супутникових знімків. На офіційному рівні Пекін заявляє про свій нейтралітет у цій війні.

Міністр Великої Британії звинуватив Захід у "нерішучості", зазначивши, що це надихнуло Росію, Іран, Китай і КНДР, заохотило режими цих країн до посилення внутрішніх репресій і агресії. Шеппс підкреслив, що "світу необхідно прокинутися" та дати відсіч агресорам.

Раніше Китай закликав США не постачати Україні зброю - у Вашингтоні дали чітку відповідь.

Останні новини