22 квітня 2024, 11:08

"Усі ми знаємо, кому вони потрібні", – ЗМІ назвали країни, які мають "поділитися" з Україною ППО

ЄС і НАТО намагаються домогтися від Греції та Іспанії передати свої системи ППО Україні.

"Усі ми знаємо, кому вони потрібні", – ЗМІ назвали країни, які мають "поділитися" з Україною ППО

Західна преса пише про те, що Захід справді чинить певний тиск на уряди Греції та Іспанії, щоб ті поділилися з Україною своїми системами ППО, тим паче що наразі вони їх абсолютно не потребують.

Ще у квітні Зеленський звернувся до Заходу з проханням допомогти закрити небо України від російських ракет і дронів-камікадзе. Удари по Трипільській ТЕС були наочним прикладом, що Україні складно без додаткових систем ППО, інформує агентство Financial Times.

І тільки одна Німеччина офіційно заявила, що передасть Києву додаткову систему Patriot. При цьому джерело пише, що минулого тижня під час саміту ЄС у Брюсселі прем'єр-міністрів Іспанії та Греції закликали "одуматися" та поділитися своїми системами ППО з Україною.

Лідерам цих країн натякнули на те, що наразі їхнім країнам ніщо не загрожує та вони спокійно можуть обійтися без таких систем, як "С-300" та подібних до них.

Один з європейських політиків заявив, що всі прекрасно знають, у кого є "зайві" ППО та які країни можуть ними поділитися з Києвом.

При цьому Захід не чинить такого тиску на Польщу та Румунію, оскільки ці країни межують з Україною та ППО їм теж необхідні.

Джерело пише, що на сьогодні в України є три системи Patriot (дві з Німеччини й одна зі США).

Сьогодні, 22 квітня, у Люксембурзі відбудеться зустріч глав МЗС і МО країн ЄС. Там знову порушать питання систем ППО для Києва. При цьому Україна висловила побажання отримати від Греції системи "С-300", з якими українські захисники добре ладнають.

У МЗС Греції та Іспанії відмовилися коментувати новину Financial Times.

За словами Кулеби, у союзників України є 100 систем ППО, а Київ просить передати хоча б 7 одиниць.

Раніше військові експерти заявили, що нова допомога від США дасть змогу тільки вести оборонні бої ЗСУ.


Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини