22 квітня 2024, 07:51

Військова допомога Україні від США: експерти озвучили для яких цілей її вистачить

Нова військова допомога США Україні дасть тільки перепочинок, але до глобальних змін на полі бою далеко.

Військова допомога Україні від США: експерти озвучили для яких цілей її вистачить

Новий пакет військової допомоги Україні - це наче рятувальний круг для українських захисників, однак переломити перебіг війни поки що не вийде.

Експерти заявляють, що все залежатиме від того, як швидко ця сама допомога прибуде в Україну, інформує агентство Bloomberg.

Довгі 6 місяців конгресмени не виносили на розгляд законопроєкт щодо України. У цей час ЗСУ на полі бою витрачали останні ракети для ППО та снаряди для артилерії.

Співробітник Націнституту стратегічних досліджень у Києві Микола Бєлєсков заявив, що нова військова допомога з боку США дасть перепочинок українським солдатам, а також сповільнить просування ЗС РФ углиб України. Для подальшого розвитку успіху на полі бою Києву необхідна буде ще одна допомога, однак її може і не бути.

Наразі Путін робить ставку на стратегії "перечекати", а що буде у США у 2025 році, незрозуміло.

У 2024 році Кремль скористався ситуацією, коли Захід не може домовитися або передати Україні боєприпаси. Путін посилив ракетні атаки й удари дронів-камікадзе по критичній інфраструктурі України. ЗСУ втратили ініціативу на полі бою, заявив Зеленський. Однак завдяки новій допомозі ситуацію буде виправлено.

У вівторок, 23 квітня, законопроєкт розглянуть у Сенаті, а вже 24 квітня Байден поставить під ним підпис. Після цього допомога має надійти в Україну протягом тижня, заявив представник Пентагону Райдер.

Посол України у США Маркарова заявила, що вони постійно на зв'язку з Пентагоном і МО України щодо питання доставки знаряддя в Україну.

Демократ Ворнер заявив, що протягом тижня буде вирішено питання і з поставками далекобійних ракет ATACMS.

Тим часом Берлін закликає Париж і Рим знайти для Києва як системи ППО, так і ракети до них. Сама ж Німеччина зобов'язується поставити Україні свою систему ППО Patriot.

Останнім часом ЗСУ дедалі складніше утримувати фронт протяжністю 1200 км. При цьому ворог не тільки тисне на ЗСУ, а й щодня піддає обстрілу Харків та інші міста України.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини