18 квітня 2024, 14:52

У Німеччині спіймали російських диверсантів: влада ФРН пішла на безпрецедентний крок

Двоє вихідців із "ДНР", які отримали російське громадянство, готували у ФРН диверсії на залізниці, щоб завадити постачанню боєприпасів в Україну.

У Німеччині спіймали російських диверсантів: влада ФРН пішла на безпрецедентний крок

У німецькому регіоні Баварія спецслужби затримали двох чоловіків, яких підозрюють у підготовці диверсій на залізниці. Громадяни Німеччини російського походження з паспортами "ДНР" (тепер визнана у Німеччині терористичною організацією) мали намір здійснити дії, спрямовані на зрив поставок військової техніки для ЗСУ.

Як пише Der Spiegel із посиланням на джерела у слідчих органах, а також повідомляє телеканал ARD, затримані вели спостереження за військовими базами США у Баварії. За даними слідства, вони готували атаку на шляхи сполучення, які використовуються союзниками по НАТО у військових цілях.

Спецоперацію із затримання російських агентів було проведено 17 квітня за особистим розпорядженням Генпрокурора ФРН Єнса Роммеле. У квартирах затриманих відбулися обшуки.

Головний підозрюваний - 39-річний громадянин Німеччини та РФ Дітер С. (Dieter S.), який мешкає у Баварії. Його, крім підготовки диверсій, звинувачують у створенні мережі агентів для спецслужб РФ на території ЄС. Крім того, у нього було знайдено фото військових об'єктів, що становить загрозу національній безпеці ФРН, ідеться у повідомленні.

З 2023 року Дітер С. надавав Москві інформацію про можливі диверсії, зокрема, писав, що готовий влаштувати підпал або вибух на оборонних промислових об'єктах. Головною метою диверсантів було порушити логістичні шляхи підтримки України у війні проти РФ.

Другий затриманий - 37-річний Александер Й. (Alexander J.). Він допомагав своєму босові фіксувати переміщення військової допомоги Україні з баз США. Також обидва стежили за навчанням військових ЗСУ на німецьких полігонах.

Проти одного із затриманих прокуратура Німеччини висунула обвинувачення в участі у терористичній організації "ДНР". Німецькі журналісти називають цей крок прецедентом, оскільки до цього випадку така норма не використовувалася. Обом затриманим загрожує до 10 років в'язниці.

"Це нововведення, оскільки таким чином "Донецька народна республіка" стає терористичним об'єднанням. Міністр юстиції ФРН Марко Бушман видав дозвіл на відповідне переслідування", - повідомляють німецькі ЗМІ.

Раніше ми повідомляли, що до столиці України приїхав віце-канцлер Німеччини Роберт Хабек і керівник збройової корпорації Diehl Defence, що виробляє ЗРК Iris-T SLM, Гельмут Раух.

Автор: Михаил Бутко

Останні новини