16 квітня 2024, 07:44

"Мирна демонстрація проти "російського закону"", – Зурабішвілі про акцію протестів проти "іноагентів"

У Грузії почалися акції протестів після того, як парламент країни активно обговорював закон про "іноагентів".

"Мирна демонстрація проти "російського закону"", – Зурабішвілі про акцію протестів проти "іноагентів"

У Грузії почалися акції протестів після того, як парламент країни активно обговорював закон про "іноагентів". Цей закон обурив не тільки самих громадян Грузії, а й Захід. Сам же закон дуже нагадує російський про "іноагентів". Під час його обговорення не всіх представників ЗМІ пустили у будівлю парламенту.

Того ж дня, 15 квітня, у Грузії почалися масові акції протестів. Відомо про щонайменше чотирьох затриманих, інформує телеканал Pirveli.

У МВС Грузії поки не підтвердили затримання під час заворушень народу.

ЗМІ пишуть, що поліція для спілкування з протестувальниками використовує гучномовці, однак ті відповідають правоохоронцям піснями.

Відомо, що тисячі людей вийшли на проспект Руставелі у Тбілісі. ЗМІ пишуть, що ситуація загострилася у той момент, коли протестувальники вирішили попрямувати у бік парламенту.

Рівно рік тому у Грузії вже починали обговорювати законопроєкт про "іноагентів", проте через масштабні акції протестів його було відкладено.

Учора президент країни Зурабішвілі розкритикувала дії поліції під час акцій протестів у Тбілісі.

На своїй сторінці у соцмережі вона написала, що масові демонстрації у Грузії - це акція протестів пересічних громадян на "російський закон". Грузини захищають своє європейське майбутнє, а поліція йде проти них за допомогою водометів і газових балончиків.


Вчорашні події у Грузії Зурабішвілі порівняла з політикою "радянізації".

Раніше опозиціонер Елісашвілі прокоментував свою поведінку у будівлі парламенту Грузії, коли розглядав закон про "іноагентів".

Нагадаємо, президент Грузії знову планує накласти вето на закон про "іноагентів", якщо у парламенті його таки ухвалять.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини