15 квітня 2024, 08:18

Байден і лідери Конгресу обговорили допомогу Україні: Шумер і Джонсон зробили заяви – ЗМІ

Цього тижня американські конгресмени мають проголосувати за військову допомогу Україні й Ізраїлю.

Байден і лідери Конгресу обговорили допомогу Україні: Шумер і Джонсон зробили заяви – ЗМІ

Цього тижня американські конгресмени мають проголосувати за військову допомогу Україні й Ізраїлю. Про це напередодні повідомив пресі лідер більшості у Сенаті Чак Шумер. Він також заявив, що Байден провів телефонну розмову з лідерами Конгресу та нібито було досягнуто консенсусу.

Також спікер Джонсон нібито дав ствердну відповідь на запитання преси щодо розгляду допомоги для Ізраїлю й України, інформує ресурс ABC News.

При цьому деякі ЗМІ також повідомляють про те, що Джонсон готовий надати допомогу Україні, але у вигляді кредиту.

А ось сенатор Шумер вважає, що найкращий пакет цей той, який було ухвалено у Сенаті ще у лютому 2024 року. Він передбачає виділення всім союзникам США допомогу у розмірі 95 млрд доларів.

Під час атаки Ірану на Ізраїль Єрусалим нібито витратив на свій захист 1 млрд доларів, саме стільки, плюс ще необхідно виділити Ізраїлю у новому пакеті допомоги, завив Шумер.

Після ракетно-дронової атаки на Ізраїль американські політики вирішили терміново змінити свій законодавчий графік. Лідер більшості у Палаті представників Скаліз заявив, що необхідно терміново допомогти Ізраїлю. Однак про Україну той навіть не згадав. Пізніше його слова повторив спікер Джонсон, який також забув згадати Україну.

Однак учора ввечері нібито Джонсон дав добро і на українське питання, але Києву він хоче виділити допомогу у вигляді кредиту, а не на безоплатній основі. 

При цьому він так і не дав чіткої відповіді, але заявив, що пакет обговорюватимуть і запропонують на розгляд Сенату.

Ще минулого тижня Зеленський дав зрозуміти, що Київ згоден і на таке вирішення питання.

Тим часом президент України нагадав усім, що Ізраїлю вдалося відбитися від атаки Ірану тільки завдяки активній допомозі союзників.

Нагадаємо, аналітики з Інституту вивчення війни провели паралелі між ППО України й Ізраїлю, озвучивши як плюси, так і мінуси.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини