3 квітня 2024, 09:59

Від України до Тайваню: Байден провів "відверту та конструктивну" телефонну розмову з Сі

Байден провів телефонну розмову з Сі, обговоривши ситуацію як в Україні, так і у Тихому океані.

Від України до Тайваню: Байден провів "відверту та конструктивну" телефонну розмову з Сі

Телефонна розмова відбулася вчора вранці, 2 квітня. Байден торкнувся у розмові таких тем, як боротьба з наркоторгівлею, конфлікт на Близькому Сході, ядерна програма КНДР і допомога КНР Росії у війні проти України.

Американські чиновники заявили, що телефонна розмова мала на меті не дискутувати, а перевірити лідера Китаю, інформує ресурс CNN.

Байден хотів домогтися цією розмовою конкретних результатів. За словами Джона Кірбі, розмова була "відвертою та конструктивною". Було порушено тематику несправедливої торговельної політики та неправомірного затримання громадян США у Китаї.

Сама ж телефонна розмова відбулася на тлі майбутньої поїздки глави Мінфінансів і Держдепу США до Пекіну. Обидва американські чиновники вже були у Китаї 2023 року, щоб налагодити відносини між країнами.

З літа 2023 року Байден і Сі намагаються звести до мінімуму будь-які конфліктні ситуації між США та КНР.

Ініціатором учорашньої телефонної розмови був Байден. Він хотів прояснити ситуацію щодо агресії КНР у Тихоокеанському регіоні та Тайвані.

Вашингтон закликав Пекін приборкати кораблі берегової охорони, які обстрілюють із водометів торгові кораблі з Філіппін.

Сі заявив, що Тайвань - це перша "червона лінія", яку не можна перетинати у відносинах між США та КНР. Однак Байден заявив, що якщо Китай силою спробує приєднати Тайвань, то Вашингтон буде на боці Тайбея.

Розкритикував Сі й санкції, які США запроваджують проти економіки Китаю.

Обговорили лідери країн і TikTok. У Вашингтоні обурені тим фактом, що компанією володіє Китай, який не збирається продавати її у приватні руки.

У телефонній розмові Байден дав зрозуміти Сі, що Пекін не має допомагати РФ відновлювати її військово-промислову базу. Після введення санкцій з боку Заходу Кремль шукає можливість знайти вікно, одне з яких - Китай.

Обговорили й події у Червоному морі. Глава Білого дому закликав Сі приборкати хуситів.

Раніше ми повідомляли, що Байден знайшов ще один спосіб, як захистити Україну від "м'ясника Путіна".

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини