19 березня 2024, 10:07

ЄС "таємно" готується приєднати Україну до Союзу: у Politico озвучили причину

Брюссель таємно збирається приєднати Україну до ЄС, щоб зайвий раз не "злити" польських фермерів.

ЄС "таємно" готується приєднати Україну до Союзу: у Politico озвучили причину

Польські фермери протестують через те, що Україна заполонила ринок ЄС дешевшим товаром сільгосппродукції. Також фермери незадоволені цінами на паливо у країнах ЄС і новими екологічними нормами Брюсселя.

Оскільки до виборів у ЄС залишилося всього три місяці, лідери Союзу намагаються вести переговори з Україною без зайвого розголосу, інформує ресурс Politico.

Деякі європейські політики дали зрозуміти, що переговорний процес відбувається таємно не тільки з Україною, а й з іншими потенційними членами ЄС, включно з Молдовою та країнами Балкан.

"Розмови про скорочення субсидій для європейських фермерів - це не те, що ви хотіли б включити до своїх передвиборчих гасел або використати як передвиборчий боєприпас для крайніх правих", - додав чиновник, маючи на увазі вибори до Європейського парламенту у червні.

При цьому президент ЄК Урсула фон дер Ляєн відкрито заявляє про те, що Україна має стати членом ЄС "уже сьогодні, а не завтра".

Експерти заявляють, що якщо Україна буде повноправним членом ЄС, то це буде найбільша країна за площею та населенням у Союзі, а отже, можливо, Київ матиме великий вплив як у ЄК, так і Раді ЄС.

Одночасно з цим в України найнижчий показник ВВП серед країн ЄС. Внутрішня політика Союзу спрямована на те, що багаті країни допомагають бідним. На ділі буде виходити, що Києву довгий час необхідна буде хороша фінансова допомога.

Оскільки ЄС планує розширитися ще за рахунок Молдови та 6 країн Балкан, то питання майбутньої інтеграції ведеться тихо, не на очах у громадськості.

При цьому економісти нагадують, що стати членом ЄС без проведення всередині країни європейських реформ неможливо.

Уже у четвер, 21 березня, 27 лідерів ЄС прийматимуть у себе фермерів-протестувальників із Польщі.

Майбутні вибори в ЄК однаково піднімуть тему як розширення ЄС, так і проведення нових реформ. Угорщина чи не єдина на сьогоднішній день країна, яка є противником усього нового.

Як би там не було, але вже наприкінці червня лідери ЄС мають підписати порядок денний для нового Європарламенту. У 2025 році Польща засідатиме у Раді ЄС і вона має почати перші кроки у бік розширення Євросоюзу та прийняття до своїх лав України.

Раніше президентка Словаччини Чапутова прокоментувала антиукраїнську політику уряду Фіцо.

Нагадаємо, глава МЗС Польщі Сікорський запропонував виділити заморожені активи РФ не тільки на відновлення України, а й на її захист.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини