1 березня 2024, 10:47

Перестати стримувати безпеку Європи: Британія звернулася до Шольца щодо ракет Taurus – ЗМІ

Британія підштовхує Німеччину відправити ракети Taurus в Україну.

Перестати стримувати безпеку Європи: Британія звернулася до Шольца щодо ракет Taurus – ЗМІ

Британські чиновники на умовах анонімності заявили, що Шольцу пора припинити шукати виправдання на тлі відмови поставити Києву ракети Taurus дальнього радіусу дії.

Журналісти агентства Bloomberg підкреслюють, що вже неодноразово британські чиновники тиснули на Берлін із проханням надати Україні ракети дальнього радіусу дії.

Лондон уже звертався до Берліну з проханням продати їм якомога більше ракет Taurus, щоб Британія мала можливість ще більше передати Києву свої ракети Storm Shadow.

Ексглава Міноборони Британії Бен Воллес заявив: "Поведінка Шольца показала, що, з погляду безпеки Європи, він не та людина, не на тій роботі та не у той час".

На початку поточного тижня Шольц укотре відмовив Києву у постачанні ракет Taurus. Він боїться, що Москва вважатиме Німеччину стороною конфлікту.

Уже вчора, 29 лютого, під час зустрічі з жителями Дрездена канцлер Німеччини заявив, що Київ може запустити ракети по Москві.

Шольц ще у понеділок заявив, що його країна не піде шляхом Британії та Франції, які передали Україні ракети дальнього радіусу дії.

Низка британських ЗМІ сприйняла слова Шольца як коментар до публікації про те, що в Україні є невеликий контингент англійських військових фахівців, які беруть участь у секретних місіях.

Голова спецкомітету із закордонних справ Британії Алісія Кернс заявила, що коментарі Шольца є "ляпасом союзникам". Ба більше, вона закликала Шольца надати Україні Taurus і "перестати стримувати безпеку Європи".

Раніше західні військові аналітики заявляли, що Києву необхідно протриматися до середини 2024 року, поки на озброєння не надійдуть літаки F-16.

Тим часом Франція готова поставити Україні 100 дронів-камікадзе Delair.


Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини