28 лютого 2024, 07:46

Не тільки зерно: Польща збирається заборонити ще кілька груп продуктів з України

Польща розширить заборону на імпорт українських товарів, якщо ЄС не запропонує вирішення проблеми з місцевими фермерами.

Не тільки зерно: Польща збирається заборонити ще кілька груп продуктів з України

Після заяв про необхідність врегулювати кризу, що розростається навколо українських зернових, Польща збирається запровадити додаткові обмеження на ввезення товарів з України, які влада країни вважає важливими для свого ринку.

Про це заявив у Празі прем'єр-міністр Дональд Туск, повідомляє Reuters.

"Ми обговорюємо можливість поширення ембарго на інші продукти, якщо ЄС не знайде більш ефективного способу захистити польський і європейський ринки", - заявив політик.

Нові обмеження можуть поширитися на ввезення яєць, фруктів і м'яса.

Тим часом польський блогер Давид Смолінські показав полиці місцевих магазинів із товарами з ЄС - польської сільськогосподарської продукції майже немає. Великі супермаркети Польщі продають овочі та фрукти з Італії, Іспанії, Марокко, Голландії, Бельгії та Франції.

"Редис, помідор, огірок, часник..." - дивується блогер тому, що навіть моркву на прилавку завезено з інших країн ЄС.

Нагадаємо, 27 лютого фермери пройшли центром Варшави, закликаючи владу заборонити агроімпорт з України та скасувати "зелений курс" ЄС.

Крім цього, польські фермери планують заблокувати КПП на кордоні з Литвою - співорганізатор протесту на литовському кордоні. Активісти мають намір перевіряти весь транспорт, який може везти товар з України.

Автор: Анастасия Югова

Останні новини