27 лютого 2024, 16:00

Не тільки блокада кордону: польські фермери влаштували у Варшаві акцію проти агроімпорту з України

Фермери пройшли центром польської столиці, закликаючи владу заборонити агроімпорт з України та скасувати "зелений курс" ЄС.

Не тільки блокада кордону: польські фермери влаштували у Варшаві акцію проти агроімпорту з України

Сотні польських фермерів пройшли сьогодні центром Варшави.

Як передає "Україна 365", вони вимагали від влади не пускати до Польщі вантажі з українською сільгосппродукцією, а також не приєднаються до "зеленого курсу" ЄС, який передбачає відмову від використання більшості добрив і скорочення орних земель.

Фермери несли з собою плакати, вмикали гучномовці та кидали петарди, всупереч вимогам поліції, посилені загони якої супроводжували ходу.

Зазначимо, що польська влада неодноразово заявляла, що заборона на імпорт з України аграрної продукції працює, а українське зерно везуть через Польщу транзитом в інші країни. Попри це, фермери не припиняють своїх акцій, блокуючи український кордон.

Нагадаємо, українські аграрії показали Польщі ціну хліба та зерна: на кордон із Польщею привезли спалену окупантами сільгосптехніку українських фермерів.

Також влада Польщі знайшла та затримала провокаторів, які розсипали українське зерно з вантажівок на кордоні під час протестів фермерів. Підозрювані постали перед судом країни - їм загрожує до п'яти років позбавлення волі.

Автор: Михаил Бутко

Останні новини