27 лютого 2024, 15:09

Європарламент затвердив передачу Україні 50 мільярдів євро: коли буде перший транш

Євросоюз надаватиме допомогу протягом чотирьох років, перший транш у розмірі 4,5 мільярда євро в Україні очікують уже у березні.

Європарламент затвердив передачу Україні 50 мільярдів євро: коли буде перший транш

Європарламент схвалив рішення Єврокомісії, яке було затверджено на саміті глав держав ЄС у Брюсселі 1 лютого, про передачу Україні допомоги у розмірі 50 мільярдів євро протягом 2024-2027 років. "За" проголосували 536 депутатів, 40 були проти, 39 утрималися.

Про це повідомили у прес-службі Європарламенту. Таким чином, було зроблено черговий процедурний крок щодо передачі Україні, яка воює, таких необхідних їй грошей.

На рішення європейських депутатів відреагував прем'єр Денис Шмигаль, подякувавши їм за солідарність із народом України.

Перший транш із новоствореного Фонду підтримки України після завершення всіх бюрократичних процедур Київ може отримати вже у березні. Раніше в уряді заявляли, що він може становити 4,5 мільярда євро.

Нагадаємо, рішення всіх 27 країн Євросоюзу про додаткове фінансування України на 50 мільярдів євро протягом 4 років було схвалено на саміті лідерів ЄС у Брюсселі.

Також ми писали, що керівництво Євросоюзу виділило Угорщині $10 млрд в обмін на підтримку Києва у питанні надання Україні фінансової допомоги у розмірі 50 млрд євро. Спочатку прем'єр Віктор Орбан виступав проти.

Автор: Михаил Бутко

Останні новини