27 лютого 2024, 11:51

РФ продовжує отримувати товари військового призначення з ЄС на десятки мільйонів євро – Bloomberg

Майже чверть продукції, яка може бути використана у війні проти України, торік надійшла до РФ безпосередньо з держав ЄС, інша частина – через країни-посередники.

РФ продовжує отримувати товари військового призначення з ЄС на десятки мільйонів євро – Bloomberg

Лише за 9 місяців минулого року вартість отриманих Росією товарів з ЄС, які можуть бути використані для вторгнення в Україну, склала 450 мільйонів євро. Чверть із них було експортовано з держав Євросоюзу, інша частина - з інших країн

Про це, проаналізувавши торговельні потоки, пише агентство Bloomberg.

Там зазначають, що від початку війни експорт значущих для російського ВПК товарів з ЄС до Росії значно знизився, але водночас країни Євросоюзу наростили їхні продажі у треті країни. У статті уточнюється, про яку саме продукцію йдеться, але журналісти називають, що в обході Москвою європейських санкцій беруть участь, зокрема, Туреччина, ОАЕ, Китай, Узбекистан, Казахстан, Киргизстан і Вірменія.

Також деякі підсанкційні товари виготовляють "дочки" європейських виробників у третіх країнах, а після потрапляють до РФ.

У Брюсселі на запити Bloomberg про цю ситуацію не відповіли. Але раніше у керівництві ЄС закликали держави-учасниці посилити контроль за своїм експортом, щоб звести до мінімуму постачання у РФ комплектувальних для ракет, дронів та іншої техніки.

Заява прозвучала на тлі невизначеності щодо допомоги Києву від США та дефіциту ЗСУ боєприпасів на полі бою, що дає змогу окупантам досягати певних успіхів.

Нагадаємо, з нагоди другої річниці агресії Євросоюз запровадив уже 13-й за рахунком пакет санкцій проти Росії.

Також Євросоюз введе санкції проти влади Росії за вбивство Навального.

Автор: Михаил Бутко

Останні новини