26 лютого 2024, 15:30

Сьогодні може вирішитися питання про виділення $60 млрд Україні від США – ЗМІ

Демократи та деякі республіканці розглядають запасні варіанти, включно з петицією про зняття з виборів, щоб прийняти допомогу без підтримки ставленика Трампа Джонсона.

Сьогодні може вирішитися питання про виділення $60 млрд Україні від США – ЗМІ

Президент Байден скликає лідерів Конгресу до Білого дому, оскільки фінансування частини уряду припиниться у п'ятницю та пакет допомоги Україні застопорився. Про це пише The Wall Street Journal, журналісти якого дізналися подробиці майбутніх переговорів.

Президент призначив зустріч на вівторок, намагаючись знайти вихід із ситуації. Лідери Палати представників і Сенату ведуть переговори про деталі 12 законопроектів про фінансування федеральних агентств на загальну суму 1,6 трильйона доларів, які працюють на тимчасовій основі з 30 вересня.

Поряд із фінансуванням уряду пріоритетне завдання Байдена - отримання мільярдів доларів у вигляді нової допомоги Україні. Але Джонсон, якого підтримують багато консерваторів, досі відмовлявся виносити на голосування ухвалений Сенатом пакет, що містить гроші для України, Ізраїлю та Тайваню, тому що він наполягає на прикордонних обмеженнях, які демократи не хочуть ухвалювати.

Демократи та деякі республіканці розглядають запасні варіанти, включно з петицією про зняття з виборів, щоб прийняти допомогу без підтримки Джонсона.

Однак міжусобна боротьба республіканців у Палаті представників, яка повернеться до роботи тільки у середу, створює загрозу того, що тимчасове припинення роботи може виявитися неминучим. Як і його попереднику на посаді спікера експрокурору Кевіну Маккарті, Джонсону доведеться вирішувати: чи укладати угоду щодо фінансування уряду з демократами, яка може коштувати йому роботи.

Раніше прем'єр-міністр Британії закликав Захід якнайшвидше передати російські активи Україні.

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини