7 лютого 2024, 09:09

Головний логістичний вузол експорту у РФ: у Китаї найбільший банк підставив підніжку Кремлю

Найбільший банк Китаю Chouzhou Commercial Bank припинив усі розрахунки з Росією та Білоруссю.

Головний логістичний вузол експорту у РФ: у Китаї найбільший банк підставив підніжку Кремлю

Спочатку у грудні 2023 року китайський банк Chouzhou Commercial Bank не здійснював розрахунків із РФ тільки за тими категоріями товарів, які були занесені до санкційного списку Заходу.

Однак відучора банк КНР повністю припинив фінансові операції незалежно ні від валюти, ні від категорії товарів, інформує канал "Україна 365" із посиланням на російські пабліки.

Бізнесмен з Іжевська заявив, що у 2023 році всі товари, які закуповував у Китаї, оплачував через банк Chouzhou Commercial Bank. У грудні його повідомили, що здійснюватимуть платежі не за всіма товарами, а тільки за тими, які не значаться у санкційному списку. Іжевчанин заявив, що в основному закуповував обладнання для верстатів.

Деякі російські ЗМІ не вбачають у цій НП великого горя, навпаки, вони впевнені, що всі розрахунки з РФ були не зупинені, а припинені через китайський Новий рік.

Однак Chouzhou Commercial Bank виявився не єдиним, який зупинив усі операції з РФ. Ще одна фінансова установа закрила для громадян РФ усі валютні рахунки, залишивши для розрахунку тільки можливість оплачувати послуги в юанях. Ба більше, банк зажадав надати докази того, що той не порушує санкції, а його товар не призначений для оборонно-промислового комплексу РФ.

Chouzhou Commercial Bank є основним банком у Китаї, через який проходить імпортний товар. Штаб-квартира розташована в Іу. Для Кремля цей банк був головним логістичним вузлом китайського експорту у Росію.

Раніше ми повідомляли, що Орбан більше хоче дружити з Китаєм та Росією, ніж з США.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини