1 лютого 2024, 07:50

За РФ, Китай та Індію: відома справжня причина, чому Орбан проти вступу України до ЄС, – ЗМІ

Прем'єр-міністр Угорщини боїться, що після вступу України до ЄС США посилять свою присутність у регіоні.

За РФ, Китай та Індію: відома справжня причина, чому Орбан проти вступу України до ЄС, – ЗМІ

У грудні 2023 року напередодні саміту ЄС щодо питання України Орбан заявляв, що головна причина його "ні" - велика корупція, однак під час свого виступу у парламенті за зачиненими дверима той говорив про США.

20 березня 2023 року на угорському парламентському форумі Орбан порушив тему вступу України до ЄС, інформує ресурс Direkt36.

Тоді-то він і заявив, що в ЄС почнуть домінувати США, а також разом із ними Балтика, Польща та, можливо, Румунія. Після цього Орбан згадав про Білорусь, заявивши про те, що і там може пройти ще не одна революція.

Зі слів Орбана, новий центр сили безпосередньо загрожуватиме Франції та Німеччині. При цьому нібито свої побоювання прем'єр-міністр Угорщини озвучив президенту Франції та канцлеру Німеччини. Орбан запропонував Макрону та Шольцу приєднатися до його "Вишеградської четвірки", створивши новий союз.

Орбан упевнений, що після вступу України до ЄС останні відмовляться від економічного союзу з Азією. У Будапешті хочуть сильно налагодити нові економічні зв'язки з Китаєм, Індією та Росією.

Орбан проти того, щоб США розколювали світову економіку навпіл. Він за економічні союзи як із Заходом, так і Сходом.

На тому ж засіданні парламенту Орбан також визнав і той факт, що він не у силах перешкодити лідерам ЄС прийняти до своїх лав Україну.

Раніше Будапешт передав свої вимоги, щоб відбулася зустріч Орбана із Зеленським.

Тим часом Туск пройшовся по Орбану, який єдиний в ЄС блокує допомогу Україні.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини