6 грудня 2023, 09:59

"Ми відповідатимемо за поразку України", – Байден і Єрмак прокоментували ситуацію навколо фінансової допомоги

Байден і Єрмак висловилися щодо можливої відсутності допомоги для України з боку США.

"Ми відповідатимемо за поразку України", – Байден і Єрмак прокоментували ситуацію навколо фінансової допомоги

Спікер Конгресу США Джонсон дав зрозуміти, що доки не буде переглянуто законопроєкт про мігрантів, політики не розглядатимуть питання про надання допомоги Україні.

Напередодні президент США підкреслив, що відмова від допомоги Україні - "це абсолютне безумство", інформує видання The New York Times.

Байден заявив, що його адміністрація домагатиметься того, щоб допомога Києву все ж була. Глава Мінфіну США Єллен зізналася, що ситуація навколо фінансової допомоги Україні дуже складна.

Якщо Київ зазнає поразки на полі бою, то це буде і поразкою для самих США, заявила міністр.

Зі свого боку, глава Офісу президента України Андрій Єрмак заявив, що без фінансової допомоги з боку США Києву буде дуже важко. У такому разі йтиметься вже не про те, щоб звільнити окуповані території, а утримати решту території України.

Демократи та республіканці не можуть вирішити питання щодо держкордону. Другі виступають за повний перегляд закону про кордон і мігрантів. Республіканці закликають посилити вимоги до мігрантів, щоб зупинити їхній потік.

Переговірником між демократами та республіканцями виступив Мерфі. Однак і йому поки що не вдається налаштувати обидві сторони на "робочу хвилю".

Напередодні під час закритого засідання у Сенаті республіканці озвучили новий законопроєкт про нацбезпеку, який передбачає виділення 111 млрд доларів, з яких 14 млрд мають піти на допомогу Україні.

Раніше Мерфі зробив заяву після провалу закритого брифінгу щодо виділення допомоги для України.

Нагадаємо, спікер Конгресу виставив ультиматум Байдену щодо військової допомоги Україні.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини