6 грудня 2023, 07:20

Табу на зброю та блокада кордону: новий прем'єр Словаччини Фіцо виступив проти України

Прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо заявив про плани повністю припинити постачання озброєння Україні, а також заблокувати імпорт української сільгосппродукції.

Табу на зброю та блокада кордону: новий прем'єр Словаччини Фіцо виступив проти України

Новий глава словацького уряду Роберт Фіцо не приховує свого антиукраїнського курсу. Він публічно оголосив про плани блокувати постачання зброї Києву, а також український імпорт продовольства.

Відповідну заяву політик Словаччини опублікував у своєму офіційному акаунті у Facebook.

Раніше Словаччина надавала військову допомогу Україні, яка протистоїть агресії Росії. Однак із приходом до влади у країні Фіцо у жовтні 2023 року всі поставки озброєння було перекрито. Новий словацький прем'єр цинічно аргументував свою позицію нібито бажанням зупинити війну.

"Ми не віримо у військове вирішення конфлікту в Україні, тому що це веде до непотрібного безрезультатного кровопролиття", - написав Фіцо.

Прем'єр заявив про нібито зацікавленість у гуманітарній допомозі Україні, але при цьому анонсував подальшу заборону на імпорт української сільгосппродукції, що є економічним ударом для Києва.

Також Фіцо дав зрозуміти, що ставитиме палиці у колеса інтеграції України до Євросоюзу. Він написав, що першими членство мають отримати країни Західних Балкан, а потім уже Україна та Молдова.

Крім цього, Фіцо оголосив про те, що лобіюватиме "ревізію" бюджету ЄС на 2024-2027 роки, вимагаючи зниження фінансової допомоги Києву.

Раніше повідомлялося, що уряд Фіцо розширює ембарго на агропродукцію з України та посилює транзит.

Ми також писали, що Словаччина й Угорщина заблокували фінансову допомогу від ЄС Україні.

Автор: Татьяна Шевченко

Останні новини