29 листопада 2023, 12:02

"Це не можна пробачити", – Дональд Туск заговорив про загрозу припинення польсько-українських відносин

Дональд Туск, який може бути прем'єр-міністром Польщі у грудні, різко висловився про блокування польсько-українського кордону з боку Польщі.

"Це не можна пробачити", – Дональд Туск заговорив про загрозу припинення польсько-українських відносин

Криза у відносинах Польщі й України заходить у якийсь глухий кут. Польські транспортні компанії стверджують, що українці "вкрали" у них європейський ринок і продовжують блокувати кордон з Україною.

Як передає "Укрінформ", на цю проблему відреагував Дональд Туск, якого у середині грудня можуть обрати прем'єр-міністром Польщі. Під час спілкування з журналістами політик заявив, що вся ця ситуація виникла через бездіяльність уряду Моравецького, та це не можна пробачити.

За словами Туска, польська влада вела недостатньо послідовну політику щодо України. На початку повномасштабної війни уряд зайняв радикальну проукраїнську позицію, забувши при цьому про інтереси Польщі. Але зрештою це набридло полякам і почало їх дратувати, внаслідок чого політику було змінено вже на антиукраїнську. У підсумку зараз чинний уряд Польщі ігнорує проблему з українським кордоном.

Також Дональд Туск дав зрозуміти, що він активно вивчає цю кризову ситуацію ц у разі приходу до влади буде її налагоджувати.

Нагадаємо, Україна та Польща подають судові позови проти перевізників, які заблокували КПВВ на кордоні.

Раніше ми аналізували статтю, в якій стверджується, що польські фермери не хочуть вступу України до Євросоюзу.

Автор: Дарья Александрова

Останні новини