20 листопада 2023, 08:11

"Не Ваша садиба", – в Узбекистані різко відреагували на пропозицію Толстого щодо російськомовних шкіл

Депутат Олій Мажлісу Бобур Бекмуродов нагадав Толстому, що Узбекистан – не "його садиба".

"Не Ваша садиба", – в Узбекистані різко відреагували на пропозицію Толстого щодо російськомовних шкіл

Минулого тижня віце-спікер Держдуми РФ Петро Толстой вніс пропозицію побудувати на території Узбекистану та Таджикистану російськомовні школи коштом усіх мігрантів, які працюють у РФ.

За словами Толстого, російська мова має бути мовою міжнаціонального спілкування у тих країнах, які колись входили до складу СРСР, однак на сьогоднішній день ситуація інша, заявив він. Однак в Узбекистані політику дали відповідь, інформує канал "Україна 365".

Депутат Олій Мажлісу Бобур Бекмуродов наголосив, що Узбекистан не є "садибою Толстого", оскільки депутат Держдуми має опікуватися долею своєї країни, а не чужої. Ба більше, в Узбекистані люди вільно спілкуються російською мовою.

На репліку Толстого дав коментар і віце-спікер Законодавчої палати Мажлісу Алішер Кадиров. Він запропонував звільняти з роботи тих, хто не володіє узбецькою мовою. Однак в Узбекистані підуть іншим шляхом і почнуть навчати працівників мови тієї країни, в якій вони проживають, саме такі шляхи у політиці і приведуть до поваги до мов інших країн, заявив Кадиров.

Раніше ми повідомляли, що Усика дуже тепло зустріли у Ташкенті, куди той прилетів на з'їзд боксерів.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини